Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogy mondják hogy szemét?

Angolul hogy mondják hogy szemét?

Figyelt kérdés

És én nem a hulladékra gondolok.

Hanem amikor emberre mondjuk, hogy szemét.

Azt a kifejezést találtam, hogy ''bastard'', de ez inkább korcsot, fattyút jelent. A definíció szerint olyan egyént, akinek a szülei nem voltak összeházasodva és így született. (Habár nem hiszem akkora bűn így születni, ezt a szótár írja).


(born of parents not married to each other; illegitimate.)


A ''bastard'' nem annyira az ember jellemére vonatkozik szerintem.


Ha én azt mondom valakire, hogy szemét, én a jellemére értem, nekem teljesen mindegy, házasok voltak-e a szülei vagy sem.



Köszi a segítséget annak, aki ismer esetéleg erre kifejezést.



2018. okt. 20. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
jerk
2018. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

son of a bitch vagy a pig is használatos.


De egy káromkodást, főleg a jó ízes magyar fajtát, lefordítani teljesen nem fogod tudni.

2018. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

A bastard egy több jelentéssel bíró szó. Jelenthet törvénytelen gyermeket, és lehet emberi jellemet kifejező szó is, a roh.adék/szemét megfelelője, például lányok mondják olyan pasikra, akik átbsszák őket.


De a szemét többféleképpen kifejezhető angolul, jerk(ez lehet fszfej is), son of a bitch, little piece of shit(ez is jelenthet roh.adékot vagy sz.arházit is).

2018. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érted, hogy olyasvalaki, aki gátlástalanul és érzéketlenül átgázol másokon, akkor szerintem a legjobb szó a "cad", vagy "ruthless cad". Ez jól lefedi azt, amit itthon "szemét alak" alatt értünk és kimondottan választékosnak számít.
2018. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 A cad nem egészen azt jelenti, hogy szemét. Ennél specifikusabb, csak férfiakra mondják, akik jóképűek, de igazi bunkók a nőkkel és csak szexre mennek náluk, vagy csak addig jófejek, amíg meg nem kapták, amit akartak. Más kontextusban nem használható.
2018. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

amiket találtam / ismerek:

scumbag

nasty (piece of work)

turd

2018. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Köszönöm a korrekciót, most utánanéztem, és valóban a "cad" szót elsősorban nőkkel nem úriemberként viselkedő, gátlástalan férfiakra szokták használni; én eddig azt gondoltam, hogy minden szemétkedő emberre használható. Szerintem még a "rascal" jöhet szóba, melynek jelentése az Oxford szótár szerint "low, unprincipled, or dishonest person".
2018. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A rascal az szerintem nem annyira szemét, inkább ha egy nő mondja egy férfira, az nem feltétlen jelent rosszat.

Lehet csak bajkeverő, csirkefogó , de attól még szeretni való is.


A mean is jó lehet még, jelentése kb: aljas, hitvány

2018. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a szemetet is használják az angolok...

"Garbage human being"

2018. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
trash?
2018. okt. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!