Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarországi vagy a határon...

A magyarországi vagy a határon túli magyar akcentus a szebb? Mik a kiejtésbeli különbségek?

Figyelt kérdés
Akik határon túliak hogy hallják az anyaországi kiejtést, milyen?

2021. márc. 11. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés azt sugallja, mintha Magyaroszágon belül csak egyféle kiejtés lenne. Pedig jó pár van ám!
2021. márc. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem voltam elég pontos.
2021. márc. 11. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én erdélyi vagyok, de Magyarországon járok egyetemre. Semmi különbséget nem tapasztaltam eddig, nekem viszont megjegyezték egyszer-kétszer, hogy van egy kis akcentusom. (nem sértődtem meg, csak meglepődve mondták)
2021. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Abszolút semmilyen más hangzást nem érzékeltél? Kiejtés, hangsúly, szavak stb?
2021. márc. 11. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Igazából semmit. Esetleg az, hogy a magyarországiak a nevek elé "a" betűt tesznek, tehát "a Norbival fociztam" stb. Ez is csak most jutott eszembe, mert már évek óta hallom és megszoktam még egyetem előtt. Mondjuk nem így használom, csak nem furcsa, ha más mondja.
2021. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszod. :)

Egyébként igen, nagyon sokan így használják, hogy “a Norbi”, holott ez helytelen.

2021. márc. 11. 20:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
határon túli magyar akcentus nem is annyira akcentus mint tajszolas. Mas kifejezesek is vannak. Nem csa a Norbi a kulonbseg. Elozo valaszolot nehez elhinni vagy csak o nem erzekeli a kulonbsegeket.
2021. márc. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Kolozsvári vagyok, és szerintem az itteni 'akcentus' uyganolyan, mint a Magyarországi (Budapesti, de ezt csak ottani youtuberek beszédéből következtettem), viszont a vidékieknek és székelyföldieknek van némi tájszólásuk. A nagyobb különbség inkább a szavaknál van, és nem csak azért mert párat átvettünk a románból pl. kalorifer = fűtőtest. Szimplán más kifejezéseket használunk egyes dolgokra pl. a hasábburgonyát csak egy Magyarországi utazásnál hallottam először, nálunk az szalmakrumpli
2021. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Igazából az, hogy "a Norbi" nem helytelen. Mert ez kiemeli, kihangsúlyozza, hogy Norbi az akiről beszélsz és nem valaki más.
2021. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem a magyarországiak tesznek névelőt a nevek elé, hanem a budapestiek. Engem nagyon irritál, meg az is, amikor azt hiszik Budapest = Magyarország.
2021. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!