Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan német nyelvvizsga...

Van olyan német nyelvvizsga amire egy év alatt fel lehet nulla kezdetleges tudással készülni ?

Figyelt kérdés

A gond az lenne, hogy diploma átvételéhez(egy év van hátra)kell egy középfokú német nyelvvizsga amire nincs sok időm megszerezni nulla német nyelvtudással.

Így kérdésem tudtok e olyan extra könnyű középfokú látszat papírt adó nyelvvizsgát ami megmentene egy szerencsétlent ?



2021. márc. 11. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legkönnyebbnek a társalkodót mondják, de én kevésnek érzem ezt a fél évet. Próbáld meg hasalj rá nagyon nincs mit vesztened.
2021. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az origó 2nyelvű vizsgáját tartom kezdőknek egyszerűnek. Pl német szöveget kell olvasnod és magyar kérdések vannak hozzá, a hallásértés is ilyen. Valamint könnyűek a szóbeli témák. Így is nagyon rá kell feküdnöd, hogy meglegyen a B2. Esetleg az angol nem jöhet szóba? Ha már 0ról kezded, akkor szerintem az angolt gyorsabban sajátíthatnád el mint a németet. Ezt úgy mondom, hogy én németből jobb vagyok, de csak azért mert sokkal tovább tanultam mint az angolt. Nem vagyok jó angolból, de egy alap szinten megtanulni szerintem egyszerűbb.
2021. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fél év elég necces. Én angolt csináltam nemrég, úgy hogy 8-ban tanultam utoljára a nyelvet, és akkoriban is csak 3-as voltam belőle. 1,5 év kellett hogy le tudjam tenni a középfokút. Ennek az időnek majdnem a felét mondjuk az vette el, hogy felkészüljek a szóbelire, hogy megtanuljam mit is kell mondani. Mármint magyarul, első körben. Mivel a szóbeli tételek jelentős részéhez nem tudtam érdemlegesen hozzászólni magyarul sem, mert arról a területekről (pl. orvoslás, sportok, stb.) nem tudtam semmit. Ha neked ez a tudásod megvan, tehát értesz mindenhez alapból, akkor ezzel te beljebb vagy mint én voltam. Ha ezt nem számítom, akkor is kb. 3/4 évre volt nekem szükségem hozzá, napi 4-5 óra tanulással. Ha te jobb képességű vagy mint én és/vagy több időt beleölsz, akkor meglehet fél év alatt is elvileg.
2021. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj félreérthetően írtam . Egy évem van rá plusz ez a félév. Kettő nyelvvizsga kell a szak végett.
2021. márc. 11. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga ügyben nem tudik segíteni, de azt javaslom, hogy ha alap szintre eljutsz, kezdj el németül olvasni. Nagyon hasznos tud lenni. A szókincsed sokat fejlődik, ami a nyelvvizsgan a legfintosabb. Mellesleg nyelvtanodon is fejleszthet.
2021. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sok tanulás és egy magántanár nem árt. Én is talán az origót mondanám, de ahhoz is jól kell tudni németül és viszonylag nagy szókincs kell hozzá. Az írásbeli nem nehéz, végig lehet szótárad, csak gyorsaság és jó időbeosztás kell. A hallásértés is egész érthető, viszont itt le kell nagy vonalakban fordítani magyarra a válaszaidat. Talán egyszerű ebből a szempontból az egynyelvű. Ha viszont magántanárhoz mész, vele olyan ütemben fogsz tudni haladni, ahogy neked jó és a neked megfelelő nyelvvizsgára tudtok felkészülni... Sok sikert kívánok a tanuláshoz
2021. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!