Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miben hasonlít az angol és...

Miben hasonlít az angol és spanyol nyelv?

Figyelt kérdés
Angolul már tudok. Gondoltam, elkezdem a spanyolt, van bármi, amiben ez a két nyelv hasonlít?

2021. márc. 13. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mindkettö elöljárokat és eseteket használ.
2021. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom az első válaszoló mire gondol esetek alatt, de sem az angol sem a spanyol nem őrizte meg a főnévdeklinációt, tehát esetekről ilyen szinten nem igen tudunk beszélni.


Én angolul és spanyolul is folyékonyan beszélek, nyelvtanbam elég eltérőek, nem sok hasonlóságot tudnék mondani, talán a prepoziciókat meg a sok igeidőt, de azok sem feleltethetőek meg teljesen egymással. Kiejtés is teljesen eltérő. A szókincsben van hasonlóság tekintve, hogy a spanyol újlatin nyelv míg az angolt nagyon erős latin hatás érte így nagyon sok szó hasonló vagy akár megegyezik írásképben, de sok a false friends/falsos amigos a két nyelv között (pl.: Realize angolul a rájön, ráeszmél elsősorban, míg a realizar spanyolul az a megcsinál, véghez visz, a ráeszmél, rájön az a darse cuenta/percatarse). Röviden ennyi, ha van egyéb specifikusabb kérdésed írj nyugodtan privátban.:)

2021. márc. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2021. márc. 13. 21:10
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Pont hogy nem hasonlit echame la culpa vagy i love you :D angol könnyebb :P de amugy scak akarat kell és megtanulod :D na 2. én angolul és olaszul tudok :D
2021. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az olasz is marha jó nyelv!
2021. márc. 13. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es, az échame la culpa (kb. "hibáztass engem) és az I love you teljesen két külön dolgot jelent, nem értem mi volt a szándékod a kettő összehasonlításával...
2021. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-essel értek egyet, én most spanyolul tanulok és angolul is tudok.
2021. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

4.vagyok.

Hoppá :D a szándékom az volt, hogy van egy ilyen dal, aminek az echa me la culpa a cime és ezt az egy szót tudom spanyolul 😂Akkor mégsem szeretleket jelent, köszi :D


De a spanyol egy picit nehezebb mint az angol , aki ezt nem latja, nézze meg jobban!!!

2021. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!