Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes nyelvtanilag ez a mondat?

Helyes nyelvtanilag ez a mondat?

Figyelt kérdés
My key is there, where the car is. (Vagy vessző nélkül.)

2021. márc. 13. 18:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
My key is over there, where my/the car is
2021. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Lehet a végtelenségig fokozni. I know where the car is. The car is, where the car is. The key is, where the car is. Vagy: Where is the key? Where the car is. What I have is where the car is. What I have has been where the car is. What I have has gone where the car is.

Szóval ha ismerjük a mondatszerkezetet, akkor a végtelenségig tudjuk alkalmazni.

2021. márc. 13. 19:31
 13/27 anonim ***** válasza:
81%

Vessző és there nélkül a helyes.


My key is where the car is.

2021. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
4%

Ilyet nem mondanak szinte soha.


My key is in the car. My key is at the car. My key is near the car.


De ez a where-es ez nagyon nyakatekert.

"What I have is where the car is." Ennek végképp nincs még értelme se.

2021. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
82%

De, mondanak. Ha nem is szó szerint ezekkel a szavakkal, a szerkezetet magát tudni kell.


Home is where the heart is.

2021. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#14


Azt jelenti, hogy amim van, az ott van, ahol az autó van. Miért ne lenne értelme?

2021. márc. 13. 19:40
 17/27 A kérdező kommentje:
Maga a mondatszerkezet, ami fontos abban a mondatban.
2021. márc. 13. 19:40
 18/27 A kérdező kommentje:
És mi miatt nem kell bele a there? Arra nem jöttem még rá.
2021. márc. 13. 19:46
 19/27 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok


Szerintem nem fontos bele, nyelvtanilag érthető, én azért szoktam az over there-t beletenni az ilyenekbe, mert így szerintem könnyebben emészthető az átlag embernek. Az ilyen szenvedő szerkezetes angol szavak ígyis elég nyakatekertek, hát még ha lecsupaszítod. De ettől függetlenül véleményem szerint csupaszon is használható.

2021. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
11%

Éveket éltem angol nyelvterületeken, több mint egy évtizede szinte csak angol médiát fogyasztok. És ha azt mondom, hogy szinte soha nem mondanak ilyet, akkor az úgy is van.


Ilyen mondatokat csak az mond, aki kizárólag könyvekből tanul, mert attól, hogy nyelvtanilag helyes, köznyelvben senki nem használja.

2021. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!