Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egynyelvű vagy kétnyelvű...

Egynyelvű vagy kétnyelvű angol nyelvvizsga a jobb? Melyik a könnyebb? Olyat szeretnék ahol a vizsgáztatóval kell beszélgetni.

Figyelt kérdés
Szeretnék angolból B2-es nyelvvizsgát tenni de nem tudom melyikre menjek. Előnyök és hátrányok? Mik a tapasztalatok?
2021. márc. 15. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ, mi az erősséged.

Egynyelvűre akkor menj, ha a szókincsed jó, és nem okoz gondot az sem, ha a feladat leírása is angolul van, ill. szótár nélkül is boldogulsz, ugyanis egynyelvűn nem használhatsz!

Kétnyelvű nyelvvizsgán használhatsz szótárt (bár nem szabad erre alapozni, mert túl sok időt el tud venni), magyarul vannak a feladatleírások is, DE: a nyelvtani tudást szigorúbban veszik, mint az egynyelvűben, es fordítás is van, ami az egynyelvűben nincs. Ha jól megy a nyelvtan, és a szókincs kevésbé az erősséged, akkor inkább a kétnyelvű a jobb.

Hogy kivel kell beszélgetni, az inkább nyelviskola függő, az nemcsak attól függ, hogy egy- vagy kétnyelvű, bár utóbbiban több a vizsgáztatóval való beszélgetés, egynyelvűeknél több a páros vizsga.

2021. márc. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hasznos választ kaptam! :)
2021. márc. 16. 01:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

részben rosszul tudja az első, mert a legtöbb ynelvvizsgánál legalább az íráskészségnél és a szövegértésnél lehet szótárt használni. a hallgatásnál, szóbelinél illetve az írásbeli nyelvtani/nyelvhasználati részénél nem lehet csak.

Szerintem csinálj meg néhány netes, ingyenes próbanyelvvizsgát és arra jelentkezz amelyik jobban megy vagy úgy gondolod, hogy jobban fel tudsz rá készülni. Akár hasonlítsd össze egy nyelvvizsgaközpont két típusú vizsgáját, azt hiszem, hogy pl. a BME nyelvvizsgánál mind a kettőt lehet választani.

Nekünk még gimiben amúgy azt mondta mindegyik tanár, hogy ők mindenképpen az egynyelvűt ajánlják.

2021. márc. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2021. márc. 16. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok:

#3-as: Igaz, én már 10 éve nyelvvizsgáztam, de annak idején a TELC-nél, Dexam-nál egyáltalán nem engedték a szótárt. Mivel régen voltam, elhiszem, hogy azóta változtattak bizonyos dolgokban.

2021. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!