Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes középfokú angol...

Hogy érdemes középfokú angol érettségire felkészülni?

Figyelt kérdés

Az az érdekes helyzet áll fent, vagy a családunk egyik közeli ismerőse megkérdezte hogy elvállalnám-e hogy a fiának tartok egy-egy felkészítő órát angolból, mert a srác eléggé el van veszve és jelenleg nincs pénzük magántanárra. Mivel havi 2-3x amúgy is találkozunk velük, ezért úgy voltam vele hogy miért ne. Azonban most pénteken lenne az első óránk és rájöttem hogy igazából gőzöm nincs hogy egy középfokú érettséginél vajon mire kéne figyelni. Annak idején én 11. elején átmentem emelt angolra és le is tettem az osztályozóvizsgákat, majd utána jött az emelt érettségi, ergo az utolsó két évben nekem egy darab angolom nem volt és az érettségire sem kellett készülnöm, abszolút nem emlékszem hogy milyen feladatokat szoktak a tanárok gyakoroltatni. Most gyorsan átnéztem két feladatlapot, tisztában vagyok a pontozással és a felépítésével, viszont nem tudom hogy mikre kéne főként figyelni, milyen buktatók vannak. Ahogy nézem ez egy A2/B1-es szint amúgy, szóval gondolom szóban sem kell olyan nagyot alakítani.

Nyilván tisztában van az anyja vele hogy nem vagyok én tanár és hogy csak egy szívesség az egész, de azért senki idejét nem célom vesztegetni.



2021. márc. 16. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ha tanul angolt a suliban, akkor gondolom vannak könyvei

vagy ha neked még esetleg megvannak a régi könyveid, nézd át és úgyis látni fogod, hogy milyen nyelvtanok. szókincs van benne, azokat magyarázd el neki, gyakoroljátok

és irass vele középszintű érettségiket házi feladatként

2021. márc. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pont most készülök angol középszintű érettségire.

Mi a Magyarics Péter Angol feladatsorok című könyvet használjuk órán (szóval lényegében érettségi típusfeladatokat oldunk meg) meg rendszeresen feleltet a tanár a tételekből. Az írásbeli feladatoknál a megoldókulcs alapján egyértelmű a megoldás, szerintem ott max annyi segítség kellhet, hogy ha valamit elrontott, akkor elmagyarázod, hogy miért nem jó, meg ha kiderül valamiről, hogy nem érti/nem jól használja, akkor azt a kis részt elmagyarázod.

Szerintem amiben nagyobb segítség kellhet (legalábbis a saját tapasztalatom alapján) azok a szóbeli részek meg talán a levélírás.

De szerintem ezeknél már az is nagyon sokat segít, ha pár ilyen feladatot megcsinálsz vele, és közben szerintem kiderül, hogy mi az ami nem megy neki.

De egyébként nem kell olyan sokat tudni, órán nálunk nagyon feltűnő, hogy egy kb. ugyanolyan szintű feleletre az emeltes hármast vagy négyest kap, aki meg középszintre készül, az megkapja az ötöst. Nem kell ilyen nagyon extra szavakat tudni, igazából szerintem ha el tudja mondani a tételeket, akkor a szókincs az kb. rendben van.

Levélírásnál pedig a formaságokra kell nagyon figyelni, hogy meglegyenek a bekezdések, a megszólítás stb. meg nyilván az, hogy nyelvtanilag helyes legyen.

2021. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!