Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek idén is lesz...

Szerintetek idén is lesz nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés
Tudom,az eredeti terv az volt, hogy nem lesz,de azóta a helyzet romlott. Diplomához kellene még egy b2 szakmai nyelvvizsga németből. Online ilyen jellegűt nem tudok tenni,úgyhogy nem tudom mi lesz. A sima b2-m már meg van.

2021. márc. 23. 18:55
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
36 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kommentben, ha van kedvetek,akkor meg is indokolhatjátok a véleményeteket.
2021. márc. 23. 18:58
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem lesz, de szerintem most már mindenképpen igazságtalan a rendszer, ezt jól elqrták.
2021. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
Milyen lenne egy igazságos rendszer?
2021. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De most komolyan akkor ebben az esetben nem mehetnék el záróvizsgázni? :D Van két szaknyelvi tárgyam amelyek 0 kreditesek és azt a szaknyelvvizsgával tudnám kiváltani,minden más tárgyam már egy éve teljesítve és szakdolgozatot is most írom éppen.Ebben az esetben tényleg kicseszés lenne :/
2021. márc. 23. 19:06
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem lesz, mert lehet online vizsgát tenni (azt nem tudom, szakmait lehet-e, de nem lennék meglepve, ha ezt szimplán kifelejtették volna a szabályozásból).

Én azt gondolom, tavaly MAXIMUM azoknak kellett volna megadni a mentességet, akik eleve abban a félévben végeztek. Súlyos baki volt kiadni többéve bentragadt diplomákat, mivel azok az emberek, akik x éve nem kapták meg a diplomájukat a nyelvvizsga hiánya miatt, őket nem a covid akadályozta a követelmények teljesítésében.

Viszont ezzel a lépéssel elérték, hogy valahol jogos a mostaniak követelése, hogy ne kelljen nyelvvizsga. Más részről, szerintem aki most pl 6. félévében van, annak volt minimum 3 éve arra, hogy szerezzen nyelvvizsgát, nem az utolsó fél évben (november óta, mondjuk) kellene emiatt kapkodni.

2021. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
#4, záróvizsgázni elmehetsz, és kapsz egy oklevél-szerű igazolást, de a diplomát csak akkor, ha utólag bemutatod a nyelvvizsgádat. Legalábbis nálunk így van.
2021. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem mindenképpen érdeklődd meg a TO-n, hogy ebben az esetben mi a teendő.
2021. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A jelenlegi a 3. nyelvvizsga jelentkezésem volt. A novemberi Kitex nxelvvizsga elmaradt majd megszűnt a nyelvvsuli. Március elejére jelentkeztem a Zöld Úthoz azt eltolták egyszer, és akkor most elvileg április 9.én mennék,de hát,sanszos,hogy ezt is tolják...

Kereskedelmi szaknyelvvizsga lenne német nyelvből. A sima B2m már 4 éve meg van. Elég sokat készültem rá, nem az én hibám,ha kifelejtenek egy ilyet...

2021. márc. 23. 19:10
 9/18 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi, ha a mostanit is eltolják mindenképpen a TO-nak fogok írni.
2021. márc. 23. 19:11
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
nem tudom hogy a kereskedelmi az ugyanaz-e mint ami a corvinuson gazdasági szaknyelviként van meghirdetve, de érdemes rápillantanod. Alapból csak online hirdetik most a nyelvvizsgákat, és már az előző nyelvvizsga időszakban is így mentek le. Ismerősöktől azt hallottam, hogy minden flottul zajlott, szóval én nem félek attól hogy eltolnák/eltörölnék ezt. (májusban fogok nyelvvizsgázni)
2021. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!