Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány jelnyelven tud jeleni...

Hány jelnyelven tud jeleni egy siket?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy átlagos magyar siket vagy jelelő hány jelnyelvet ismer? Mármint ahogy a hangzó nyelven beszélők is megtanulnak legalább egy idegen nyelvet, így van ez a jelelőkkel is?

2021. márc. 24. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban egyen.

Elkepzelheto tobb nyelven, de meg nem hallottam ilyet, se magyaresem kulfoldi jelnyelvuekrol.

2021. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Egyre többen kezdik ismerni és használni a nemzetközi jelnyelvet és/vagy az amerikai jelnyelvet. Már világszinten is.


Mivel nincs siket iskolákban idegen jelnyelv okatatás, így vagy kétnyelvű siket iskolákban tanulók (pl. Kolozsváron), vagy azok tanulnak meg idegen jelnyelvet, akik mondjuk külföldre költöznek. Én pl. Osztrák jelnyelvet is tudom a magyaron kívül, mert Ausztriában élek.


Viszont: egy siketnek egy idegen jelnyelvet sokkal könnyebb megtanulnia, mint egy hallónak egy hangzó idegen nyelvet. :)

2021. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Illetve lenne itt mégegy dolog ami érdekelne. Úgy hallottam, hogy két jelölő úgy is megérti egymást, hogy más jelnyelvet használnak.Tehát pl egy magyar megért egy amerikait, úgy hogy alapvetően nem ismerik a másik nyelvet. Ez igaz?

2021. márc. 24. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hellyel-közzel, az ikonikus jelek alapján valamit értenek belőle, illetve ők jobban rá vannak állva a nem nyelvi gesztusokra is, melyekkel segítenek magukon, illetve egymáson, ha nem értik, amit a másik mond. A földrajzi távolság is sokat számít abban, hogy melyik jelnyelv melyik jelnyelv értését segíti.
2021. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Általában 1
2021. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!