Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még az anyanyelvi német sem...

Még az anyanyelvi német sem beszél C2-n? Igaz ez?

Figyelt kérdés

Kint tanulok külföldön, Németországban. Egy nyelvtanfolyamon veszek éppen részt, intenzív.

Beszégettünk a tanáraimmal és kérdeztük, hogy pl a németek milyen csinten beszélnek? Mondták, hogy maximum C1-en - annak apropóján, hogy a youtube-pn van egy csaj, aki elvileg 7 hónap alatt C2 szinten tanult meg. A tanáraink szerint ez hazugság, marketingfogás.



2021. márc. 24. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért lehet ám ezt árnyalni.... Milyen németről beszél, hogy C1-en se beszél...???


Passdeutsch-okról? :-DDD


VAgy egy gyártósori biorobotról?


Te milyen tanfolyamra jársz? Milyen célból?

2021. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Persze, egyedül a szóban forgó tanfolyamot vezető tanárok tudnak rendesen németül, de ők minimum C4-es szinten.
2021. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy C1-en sem, hanem, hogy C2-n.


Átlag németekről beszéltünk.


Egyetemi felvételi miatt kerültem ide, akik felvételt nyertek és nem elég erős a németük, azokat felzárkóztatják.

2021. márc. 24. 14:53
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

valószínűleg a helyes nyelvtant nem tudják, ahogyan mi sem tudjuk úgy a magyar nyelvtan árnyalatait legtöbben.

Könnyen kommunikálunk, kifejezzük magunkat, de néha nem helyes nyelvtannal (lásd: sok embernek gondja van az ikes igékkel)

2021. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

#4: jogos...


Ugye elég szétnézni itt a GYK-n, hogy a kérdések egy jelentős részénél még a "ba-be" "ban-ben" is probléma..... :-DDD

2021. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4, köszi, ebbe bele sem gondoltam. Gondolom C2-n akkor lehet bárki, ha példának okáért egyetemre jár és egy területen pöpec.
2021. márc. 24. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem igaz. Kint élek 8 és fél éve, itt járok egyetemre, 86%-ra teljesítettem a Goethe C2-es nyelvvizsgát, de soha az életben nem leszek olyan jó, mint egy bionémet.
2021. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is állította senki, hogy jobb leszel egy "bionémetnél".
2021. márc. 24. 16:39
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
8-as az volt a felvetés, hogy a németek se beszélnek C2-es szinten. Erre mondtam, hogy ha nekem sikerült a C2, és a német anyanyalvűek nyilvánvalóan sokkal jobbak, akkor ők C2 felett vannak. Amúgy a hivatalos Goethe Intézetes vizsgaleírásban is azt írták a C2-höz, hogy "közel anyanyalvi szint" (csak "közel"). Amúgy meg nem értem, mit kell ezen lepontozni.
2021. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Nekem két nyelvből van C2-es nyelvtudásom, mert az adott országban élek/éltem, de nem beszélek olyan szinten, mint az átlag anyanyelvi ember. Egy értelmes 12-14 éves jobban beszél, mint én, de pl. helyesebben írok hivatalos levelet, mint egy tanulatlan helyi. Mint ahogy Magyarországon az olasz főiskolai tanárom választékosabban beszélt magyarul, mint egy borsodi tanulatlan kocsmatöltelék.
2021. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!