Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az ember sokat beszél más...

Ha az ember sokat beszél más nyelv kiejtésével, az lehet hatással az anyanyelvi kiejtésére?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy akik régóta tanítanak egy bizonyos nyelvet, azokon ezt észre lehet venni. Tehát ha magyarul is beszél, van némi "akcentusa".
2014. jan. 7. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor valószínű, ha az ember nagyon hosszú időt tölt anyanyelvi környezetben (mármint a számára idegennyelviben), és hosszú ideig nem használja a saját anyanyelvét.
2014. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kb fél napig tapasztaltam ilyet váltásoknál, amikor egyik nyelvi környezetből hirtelen kerültem a másikba. De utána elmúlik.
2020. jún. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!