Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánlanáto...

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok németből? Esetleg jobb lenne ha emeltszinteznék, és úgy szereznék nyelvvizsgát? Kinek van ezzel tapasztalata?

Figyelt kérdés
Előbb végeztem egy szintfelmérőt,és sajnos csak A2 szinten állok.:(A cél a B2 lenne.
2010. aug. 19. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mennyi időd van az érettségiig?

ha 1-2 év, akkor szerintem ne emeltezz, mert ha nem sikerül, akkor se jó német érettségi, se nyelvvizsga, és nem próbálkozhatsz újra (csak köv évben)


viszont egy középszintű német érettségi nem nehéz jóra megírni, kis rátanulással (egy felkészítő tanfolyammal, ahol csak a típusfeladatokat gyakoroltatják) a nyelvvizsgát is meg tudod csinálni utána, és ha még se sikerül, akkor többször próbálkozhatsz.

2010. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ŐSD-t tettem le, elvileg nemzetközi, ha alapszinten beszélsz németül, fél év alatt simán fel lehet rá készülni (úgy indultam neki, h a Start könyvet suliban végigvettük, ez elvileg alapszint), és elsőre átmentem.
2010. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Melyik oldalon csináltad ezt a szintfelmérőt? Mert én nem találtam még ilyet, és kíváncsi lennék rá, hogy én hogy állok.

Köszi!

Bocs az OFF-ért!

2010. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek

szinte az összes nyelviskola honlapján van szintfelmérő.

2010. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én a Katedra honlapján csináltam.

Igazából már érettségiztem,középszinten,de természetesen eljárnék különtanárhoz.

Így lenne legalább egy emeltszintű érettségim,és ha sikerülne a 60% akkor meglenne a nyelvvizsgám.vagy nemtudom,bárcsak egyszerűbb lenne ez az egész.:(

2010. aug. 19. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:

kellenek a pontok, vagy miért akarsz emeltezni?


amúgy ha emeltezel és megkapod a nyelvvizsgát is, akkor nem jár mindkettőért pont, csak az egyikért.

2010. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az mindegy lenne.

igazából azért gondoltam az emeltezésre,mert olcsóbban jönnék ki.

2010. aug. 19. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!