Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik orosz nyelvkönyv a...

Melyik orosz nyelvkönyv a jobb: a Kljucs vagy a Sag za sagom?

Figyelt kérdés
Tanárral tanulnám és nem teljesen kezdő szintről, mert már korábban tanultam, de elfelejtettem a nagyját.
2011. nov. 16. 15:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha van jobb, akkor lécci írjátok le azt is!
2011. nov. 16. 15:51
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kljucs.Itt ülök fölötte.
2011. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Kljucs akkor jó, ha nem akarsz megtanulni oroszul. Le van szépen írva minden nyelvtani magyarázat, mi miért van, de az is oroszul. LOL. megvettem és kidobtam. A Sag za sagom egy jó könyv, érthetően magyaráz.
2011. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen tanultam Kljucsból,nagyon jó volt szerintem.A munkafüzetben meg van érthető magyar kommenár.De az orosz komment sem vészesen érthetetlen.

Az összefoglaló táblázatai is klasszak és a kisszótára is.

De egyébként nem a könyvön múlik,hogy megtanulsz-e oroszul......nekem pl. ragyogóan ment Kljucsból is.

2011. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
A kljucs akkor jó, ha van mellé tanár. Nekem a sag za sagom nem jött be annyira. Gimiben mindkettőből tanultam (+ a régi Zdravsztvujtyéből is, de rossz ezt így leírni :D) és egyértelműen a kljucs volt a legjobb.
2011. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én is a Kljucsból tanultam, nagyon tetszett. De valóban tanárral jó, mert a feladatok szövegei is oroszul vannak benne, bár én kiszótáraztam mindig mindet.

A Sag za sagom-hoz van hanganyag is!

A Kljucs 2 azt írja, hogy középfokra készít, míg a Sag za sagom 2-re valami olyasmi van írva, hogy azoknak készült akik az egyes kötetet már átvették...nem tudom pontosan, de egy szóval nincs ráírva, hogy középfokú szintet el lehet vele érni. Biztos el lehet érni vele, csak jobb tudni, hogy a szerző szerint ha ezt végigcsinálom akkor a középfok kapujában vagyok. Talán újra a Kljucsot választanám.

2011. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Én a Sag za sagom 2-ből tanulok, egy évig tanultam előtte oroszt orosztanár segítségével, most is segít. Nekem tetszik, pl az h van hanganyag és segít hozzászokni az oroszok beszédtempójához. Kljucs nem tudom, hogy milyen.

DE: Ízlések és pofonok különbözők. Mindenkinek más a jó.

14/L

2011. dec. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 segítőmen ***** válasza:
100%
Sag za sagomból tanulok, mint kezdő. Amit írtak a Kljucsról, az alapján azoknak jó, akiknek csak fell kell idézni a tudást, a Sag zs Sagom mindent elölről kezd.
2012. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Sag za sagom, sokkal színesebb, vidámabb, modernebb, meg több benne a nyelvtan és annak gyakorlása is.
2013. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
A Sag za sagom 2. része jobb, mint a Kljucs 2. része, az első rész esetében viszont a Kljucs jobb, mert átgondoltabb a nyelvtana. A Kljucshoz is van hanganyag, csak azt külön kell megvenni jó sok pénzért, ami nem túl korrekt a kiadó részéről. A Kljucs -nevével ellentétben - nem tartalmaz megoldókulcsot, ami valóban lehetetlenné teszi, hogy tanár nélkül tanulj belőle. Kicsit lassan adagolja a nyelvtant, és szörnyűek a rajzok (bár ez szubjektív), de a szerző humora átjön, és nagyon alapszókincsből egész vicces párbeszédeket tud felépíteni. Elég sok az elgépelés benne, nem egy innovatív tankönyv, de jó tanárral használható.
2018. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!