Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgákat elhalasztják,...

A nyelvvizsgákat elhalasztják, de nyelvvizsga mentességet nem adnak?

Figyelt kérdés

Akkor hogy várhatják el, hogy időben diplomázzunk és végezzünk az egyetemen?


Tudom, hogy attól záróvizsgázhatok, de ettől nem lesz érvényes a diplomám...



2021. márc. 29. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
nagyon sok nyelvvizsgaközpont online is indít nyelvvizsgát, így nem lehet csak az elhalasztásra fogni. (nem téged akarlak támadni ezzel, de ez egy érv a mellett, hogy ne kelljen megadni a mentességet)
2021. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

#1: Szakmai nyelvvizsgát tudtommal online nem indítanak.

De a simának is olyan technológiai feltételei vannak, aminek nem mindenki felel meg.

2021. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

#2 ez esetben szakmai és szakmai között is lehet különbség, vagy szimplán nem minden nyelvvizsgaközpontnál van online lehetőség. Én gazdasági szakmai nyelvvizsgát fogok tenni online (csak ez az opció volt alapból amikor jelentkeztem)


A technológiai feltétel meg ... Igen, értem, hogy alapvetően nem mindenki engedheti meg magának akár a saját számítógépet akár a normál kamerás telefont (ezzel a kettővel már meg lehet oldani a két kamerás vizsgázást amiről én általában olvasok) de őszintén azt kétlem hogy egyetemistának ne lenne olyan kapcsolati hálója/rokonai/barátai akiktől ne tudnak arra a 2-3 napra kölcsönkérni számítástechnikai eszközöket, esetleg egy erősebb internetkapcsolattal rendelekző ismerőshöz átmenni a vizsga idejére.

És oké, én ilyen szempontból kiváltságos helyzetben vagyok, mert saját laptopom, telefonom is van, és biztos internetkapcsolat itthon. De egy ismerősöm már megkért, hogy hadd jöhessen majd át azokon a napokon, amikor neki nyelvvizsgája lesz, mert tartott az esetleges gyenge internettől. Nem vagyok egy hű-de jótét lélek, de szerintem ennyibe bárki ismerős belemenne.

2021. márc. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy újra lehet majd jelentkezni emelt szintű nyelvi érettségire, amivel szintén lehet nyelvvizsgát szerezni.
2021. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, az miért jobb mint a normál nyelvvizsga? Könnyebb?
2021. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az emelt nyelvi érettségi minimálisan nehezebb mint a középfokú nyelvvizsga.

szerintem a válaszoló inkább arra gondolt, hogy ha valakinek törölték a nyelvvizsga időpontját, akkor jelentkezhetne emelt érettségire, mert az eléggé úgy tűnik hogy meg lesz tartva szokásos módon, így egy opció lehet azoknak akiknek csak általános nyelvvizsgát várnak el a diplomához.

2021. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!