Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időbe telik még kiállít...

Mennyi időbe telik még kiállítják a nyelvvizsga bizonyítványt?

Figyelt kérdés

A májusi vizsgaidőszakban fogok menni, aminek május 29-én van a magnója.(csak szóbeli)Azt írták hogy június 27-ig meg kell lennie az eredménynek, szóval valószínűleg meg is lesz. Onnantól kezdve mennyi idő kb még kiadják a bizonyítványt?Mert ha sikerülne akkor nekem július 15-ig fel kellene töltenem a felvire. Valami olyasmire emlékszem, hogy régebben volt egy ismerősöm aki szintén így járt és ő kaphatott valamilyen tanúsítványt(?)hogy meg lett a nyelvvizsgája. Szóval még nem a konkrét bizonyítványt, hanem csak ezt a tanúsítványt. Őszintén megmondva, ebben nem vagyok biztos, mert nem tuti hogy jól emlékszem, meg lehet hogy valami másról volt szó.Vidéki vagyok és ahogy láttam a bizit csak Pesten lehet átvenni(BME)szóval inkább ott átvenném, nem szívesen várnék a postázásra így hátha sikerülne spórolnom egy kis időt..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. ápr. 1. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy aki a felvételihez be akarja számíttatni a pontjait, az legkésőbb áprilisban menjen el vizsgázni. Sajnos szinte teljesen kizárt, hogy május végi vizsgáról időben kapsz oklevelet:(
2021. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én 10 nap után megkaptam. De a helyedben nem erre alapoznék.
2021. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Áprilisban próbáld meg, hátha sikerül. Nagyon rövid ott már a határidő, május szerintem már necces. Illetve ha jól tudom akkor júli 8. a hiánypótlás határideje. De javítsatok ki, ha tévedek
2021. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit az előzőek írnak, az teljesen igaz. Áprilisban kell menni, ha biztosan meg akarod kapni addigra.

De egyébként az Origónál van arra lehetőség, hogy lemondj a felülvizsgálatról, és akkor 15 nappal hamarabb kapod meg. És az online vizsgáknak hamarabb megvan az eredménye is. Nem tudom, hogy ilyen van-e más vizsgaközpontoknál is.

2021. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát amit a márciusi vizsga eredményekkel lenyomott az orgió, erre nem vennék mérget. Meg nem is biztos, hogy tudsz online csinálni, márciusra például nem lehetett jelentkezni. Szóval én mindenképpen megpróbálnám áprilist
2021. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnos abból a nyelvből amiből nekem kéne nyelvvizsgázni csak az Origo illetve a BME van. Az a baj, hogy már voltam Origon csak nem sikerült. Most 31-én jött ki az eredmény, és 28-ig kellett volna jelentkezni a BME-re. Én annyira biztos voltam benne hogy sikerülni fog, nagyon éreztem hogy meglesz, de hát a magnón lecsúsztam,pedig a szóbeli része iszonyat jó lett.

#4

Tényleg hamarabb meg van az eredménye az online vizsgáknak? Csak mert én még soha nem vizsgáztam online, szóval nekem ez új.

#5

Tényleg borzalom volt amit az Origo lenyomott áprilisban. Barátnőm is nyelvvizsgázott és neki nagyon nagy katyvasz volt az egész szervezés meg minden..

Amúgy köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2021. ápr. 1. 19:27
 7/11 A kérdező kommentje:

Most próbálok valami infót szerezni az Origo oldalán és ezt találtam ahol gyakran ismételt kérdéseket válaszolnak meg. Szerintetek ez csak a tavalyi évre vonatkozik vagy most is érvényben van?

"Ha júniusban vizsgázom, akkor is kapok a sikeres vizsga esetén eredménylapot?

Válasz: Igen, akkor is megkapod a sikeres vizsgád eredményéről szóló igazolást, melyet a felvételi során felhasználhatsz."

Úgyis fel kellesz hívnom az Origot majd ünnepek után érdeklődni, de azért hátha tud valaki valamit..

2021. ápr. 1. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, így csak a szóbeli kell neked (ha jól értem). Azt talán hamarabb megkapod. Jelentkezni biztos nem tudsz még az áprilisira? Esetleg meg lehetne próbálni lebeszélni velük, hátha
2021. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, már csak a szóbeli kell.

Igazából hívtam ma a BME-t, de azt mondták hogy csak a következő vizsgaidőszakra lehet már jelentkezni,így én nem is akadékoskodtam. Van egy ismerős tanár aki ott vizsgáztat, lehet őt kéne megkérdezni hogy lehet e még valamit csinálni..

2021. ápr. 1. 21:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Tavaly a telc június közepi vizsgáját júliusban a határidő előtti napra javították ki és elektronikusan letölthető volt egy tanúsítvány azonnal, hogy a felvételibe még beírható legyen. Szóval a nyelvvizsgáztató cégen múlik.
2021. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!