Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » English Practice, na de van...

English Practice, na de van Ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Az angolom átlagosnak mondanám, szeretem használni, de szóban aligha volt esélyem használni így írásban működött csak a dolog.

Néhány feladatlapot szoktam használni gyakorláshoz, régi B2-tes középiskolás lapjainkat és egyebeket, viszont a beszéd... A beszéddel van egy kis discomfortom, mert akármennyire is szeretném, valahogy poszok bénán beszélem és azt szeretném gyakorolni, de egy ppppicccitt titokban, mondhatni.

Hogy ezzel mi a szarra gondolok, és mi a kérdés, és miért húzom az időt?

A válasz egyszerűbb mint gondolnád!

Gyakorolni szeretném a beszédet, mert párom imádja az angol, pár napja pedig kiderítettem, hogy a britt akcentust imádja és gyakorolja és használja, így hogy kicsit a kedvére tegyek és meglepjem, szeretném gyakorolni azt, kifejezetten britt akcentussal.

Tehát, a kérdés!

Milyen oldalakat, videókat, egyéb anyagokat, alkalmazásokat ismertek amik kifejezetten britt akcentussal gyakoroltatják a beszédet? Esetleg van valami kedvencetek? Tippjeitek, ilyesmi?


Köszi előre a választ!😊


2021. ápr. 4. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Oldal, meg anyag, az olyan, hogy nem kapsz visszajelzést a beszéd minőségére. Persze ettől még lehet hasznos. Nekem e szempontból egy 30 évvel ezelőtti (hát, 31, az éve, amennyivel ezelőtt sugározták idehaza, de lehet, hogy a nyolcvanasokban alkották meg) BBC rádiós nyelvlecke-sorozat tetszett, a Hanna levelei, amelyikben, mintha levelet írna, megfogalmazza magának, majd írás közben lassan mondja, végül átolvassa normális tempóban, tehát többször, hétköznapi sebességgel is meg lassan is elhangzik ugyanaz a nem túl nehéz szöveg. Ilyen negyedórás-20 perces anyagból van kb 15 fenn a neten, az elég bármire.
2021. ápr. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
van egy rakás BBC nyelvoktató podcast.
2021. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyelvoktató bármikor lehet, de amiről #1 szól, az kimondottan kiejtésjavító sorozat.
2021. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy BBC, mert brit angol és a minden kezdő nyelvoktató egyben kiejtés-oktató is.
2021. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Is. De amit én írok, az kimondottan kiejtés javító, semmi más. Már másodszor írom le. :D Azt, hogy BBC, azt én is írtam. :D
2021. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy parod, akivel beszelhetsz, gyakorolhatsz.

Mi a kerdes, mi a baj?

Beszelj es majd kijavit.

Persze, attol fugg o mennyire tud igazan. Rosszul tanulni mastol nem segitseg, sem cel.

2021. ápr. 5. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

"kicsit a kedvére tegyek és ***meglepjem***, szeretném gyakorolni azt, kifejezetten britt akcentussal."

2021. ápr. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!