Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most, hogy a szóbeli elmarad,...

Most, hogy a szóbeli elmarad, csak az írásbeli eredmény fog számítani?

Figyelt kérdés
Nincs valami plusz pont dolog? pl szóbeli 30 pontos mondjuk abból adnak 5 pontot vagy ilyesmi?

2021. ápr. 12. 07:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
17%
Én tavaly tavasszal érettségiztem emelten kémiából és 82% lett a vége, mindezt munka, család mellett, tehát nem tudom elfogadni, hogy így, hogy nincs szóbeli nehezebb lenne. Amit állítotok, hogy így nehezebb, egy önvédő mechanizmus, aminek az a célja, hogy egy könnyítéssel is mártírként tekintsenek rátok. Sokkal könnyebb nektek, mint azoknak, akik a rendes eljárás alatt érettségiztek, ez az igazság.
2021. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Jézus, ne haragudj, de neked most mi is bajod 11-es?

Bármennyire is hihetetlennek hangzik, van akinek a szóbeli megy nehezebben és fordítva. Nem kell itt a hegyi beszéd, meg az okoskodás, hogy neked ilyen meg olyan jól ment.

Te írásban teljesítesz jól, vagy kaptatok egy jó feladatlapot, gratulálok, nagyon ügyes vagy, ha ezt akartad hallani. Jár a buksi simi.

De nem mindenki olyan áldott, mint te. A szóbeli egy javítási lehetőség és annak, aki számára az írásbeli nehezen ment, szóban javíthat. Vagyis csak javíthatott volna.

És nem kell ide a rizsa, hogy “aki tanult annak márpedig csak jó lehet az írásbelije, látod, tanulni kellett volna!!44!!”, mert ha kap egy olyan feladatot, esszét, mittomén’ mit a gyerek maga elé, akkor k*vára mindegy, hogy mennyit tanult.

2021. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%

Ősszel rendesen meg volt tartva az írásbeli és a szóbeli is.

Amúgy meg de, tanulni kell és akkor lesz jó. Nem a feladatsor a hibás ha rosszul sikerül.

2021. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem mondta, hogy a feladatsor a hibás! 82%-os emelt kémia mellett a magyarra nem futotta?

Azt mondtam, hogy minden gyerek más kompetenciákkal rendelkezik, van aki ebben, van aki abban jó. Van aki szóban, valaki pedig írásban tud jobban teljesíteni.

Anno baromi sokat készültem az emelt történelemre, de pechemre sikerült olyan feladatokat kapnom, amik nem voltak az erősségeim. Szerencsére nekem volt lehetőségem szóban javítani. Erről ennyit.

2021. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

"Nem a feladatsor a hibás ha rosszul sikerül."

Hát pedig van, hogy a g*ci a feladat, itt is panaszkodtak azt hiszem a 2018. évi valamelyik emelt angol érettségi feladata miatt.

Szóbelin pedig lehet javítani, ha sok ilyen feladat van az érettségiben.


De nem vitafórumot akartam, csupán egy kérdés volt. Köszi a válaszokat.

2021. ápr. 12. 14:44
 16/26 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom, hogy az, hogy ősszel meg voltak tartva a szóbeli érettségik, mégis hogy jön ide?

Ősszel jóval kevesebben mennek vizsgázni, mint tavasszal, ezért a vírus is kevésbe képes terjedni.

Ezt a döntést hozták, én sajnálom őket, mert aki egyetemre szeretne menni, annak így nehezebb lesz.

Aki pedig lébecol, az valószínüleg meg nem szeretne felsőoktatásban tanulni.

2021. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
20%
De ha "nehezebb" így nekik, akkor a többinek is ugyanúgy nehezebb, tehát alacsonyabbak lesznek a pontok. :D Fck logic. :D
2021. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Na jó, most untam meg. :D ha nem akarod értelmezni az egészet, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy nem beszélsz marhaságokat.
2021. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
76%
A szóbeliben benne van a tanár emberségének a tényezője. Az írásbelin meg nem vezet rá senki semmire, az van, amit a papírra leírt az ember. Tanulni kell, ennyi.
2021. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%

Akkor tisztázzuk:

1. A szóbeli nem egy javítási lehetőség alapvetően ahogyan a #11-es hiszi (kivéve matekból, ott tényleg csak a leggyatrábbak szóbeliznek)


2. Ha normálisan tanultál a 4 éved alatt akkor képesnek kell lenned megírni 80% felett egy középszintű érettségit bármelyik tárgyból, márpedig ha megvan az a 80% akkor már egy 100%-os szóbeli sem dob túl sokat a latba.


3. Érettségiztem tavaly is, tavaly előtt is. Mindkétszer sikerült megírni 5-ösre az érettségit, egyszer volt szóbeli másszor nem.

Egyébként aki az írásbelin ostoba, az a szóbelire sem lesz zseni hirtelen.

2021. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!