Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyenek legyenek a tételeim?

Milyenek legyenek a tételeim?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben kezdtem al a gimnáziumot, és ez egy kéttannyelvű iskola. Félek, hogy a tételeim nem túl hosszúak, és hogy nem tudok majd eleget beszélni egy adott témáról. Szóval két kérdésem lenne.

1. Milyen hosszú legyen a tételem? (A szószám, és az időtartam is érdekelne)

2. Mennyi idővel hosszabodik meg az időtartam, akkor ha olvasásnál mértem, de élesben fejből mondom? (Mármint úgy értem, hogy biztosan nem szó szerint mondanám el a tételt, de hogy nállatok ez mennyivel változtatta meg az időtöket, vagy hogy az idegességtől lasabban vagy gyorsabban mondtátok.e.)



2021. ápr. 18. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudok nagyon segíteni, de ha megtanulnod és felmondod a szöveget anélkül, hogy lesnél, akkor közel ugyanannyi idő alatt fogod ott is felmondani. Ráadásul minél jobban megtanulod, annál minimálisabb lesz az idoeltérés. Ha nem tudod rendesen, akkor csak hosszabodni fog az idő a gondolkodás miatt, ne ez legyen a cél.
2021. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Viszont nem ledaralnk kell a teteleket, hanem elmondani/beszelni/beszelgetni kell. A betanulas fejbol meg nem nyelvtudas.
2021. ápr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!