Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Innen szerintetek mennyi idő...

Innen szerintetek mennyi idő lenne egy felsőfokú angol nyelvvizsga, “folyékony” angol tudás?

Figyelt kérdés

Megcsináltam több szintfelmérő tesztet is, általában középfokra lőnek be, de tudom hogy ez nem teljesen igaz mivel a tudásom inkább passzív, nincs nap hogy ne olvasnék angolul vagy hallgatnék podcasteket, néznék videókat és azokat megértem és élvezem, mennek felirat nélkül is sokszor ha ismerős témák, de ismeretlen témáknál kell a felirat. Belefutok olyan szavakba amiket nem értek, de kontextus alapján legtöbbször akadálymentesen tovább tudok haladni, könnyű regényeket ahol sok a párbeszér is olvasok néha.


A fő problémám a nyelvtan, fejből nem igazán tudnék felidézni nyelvtani szabályokat, de tudnék angolul írni, megfogalmazni a gondolataimat, szótárral pedig pláne, de valószínű tele lenne nyelvtani hibákkal. Teszteken se az alapján mentem hogy na ez a szabály miatt ez a helyes, szimplán kiválasztottam azt amire emlékeztem hogy na ezt így szokták használni. Suliból valahol mélyen megvannak még a szabályok, nekiállnék tanulni szerintem sok mindent hamar fel tudnék idézni, a legnagyobb problémám a kiejtéssel van, abban kifejezetten rosszul állok.


Nézegettem középfokú nyelvizsgákról teszteket, ha nekifeküdnék igazán szerintem akár 1 2 hónapon belül is el tudnám érni hogy átmenjek valahogy nagy nehezen, de a vizsga az engem annyira nem is érdekel, én erős lábakon álló tudást szeretnék.


Felsőfokot is azért szeretném mert szimplán jó érzés lenne ha lenne, fő célom az hogy engem érdeklő témákban folyékonyan tudjak beszélgetni másokkal, olyan akcentussal hogy ne kezdjen mindenki rögtön gúnyosan fogalmazni, valamint nem csak épp átadni szeretném az információt, hanem úgy kifejezni a gondolataimat hogy az “szép” legyen.


Ezt szerintetek mennyi idő lenne elérni, milyen tanulási módszereket ajánlotok? Az hogy nézzek angolul videókat/filmeket, hallgassak podcasteket már most is megvan napi 1 2 óra legalább szimplán hobbijaimból is adódóan és meg is lesz a jövőben is.



2021. ápr. 25. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból írom, hogy a hétköznapi tudás a mostani nyelvtani (inkább nyelvhelyességi) tesztekhez elég is, nem kell ismerni a nyelvtani szabályokat hozzá, ha ösztönösen jól használod az ismereteid alapján.

Amit viszont mindenképpen gyakorolni kell és ehhez kell partner, az a beszélgetés.

Viszont ha jól értelmezem, akkor még B2 szinten sem vagy, még arra is rá kell készülnöd... Egy erős (80% feletti) B2 után akár egy éven belül meglehet a C1, de kérdés, hogy tartasz-e ott...

2021. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudatos munka nélkül sosem fogsz 'az “szép” legyen' stílusban beszélni. De látom, te jobban félsz a tanulás fogalomtól, mint a mondásbeli ördög a szenteltvíztől. Mindegy, azért leírtam. :D
2021. ápr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# Köszi, messze semmiképpen sem vagyok tőle szerintem, de akkor abból tudok kalkulálni hogy onnan majd mennyit kell még fejlődnöm.


2# Egyáltalán nem félek, szeretek új dolgokat tanulni, csak érdekel mások véleménye hogy innen mennyi idő, esetleg akik hasonló pozícióból indultak mi vált be nekik, nem tudom miből jött le ez neked.

2021. ápr. 26. 02:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a nyelvtan dolog amúgy baromira fel van fújva és az iskolás (valószínűleg nem túl pozitív) élmények miatt szinte mindenki fejében negatív érzések vannak ezzel szemben. Ha viszont már valaki olyan szinten van, mint te, akkor hidd el, hogy ha vásárolsz egy elismertebb nyelvtankönyvet és minden fontosabb résznél megtanulod a szórendi szabályokat 3-4 db találó példamondat társaságában, akkor akár egy-két hét alatt is át lehet nyálazni a B2-höz szükséges anyagokat. Az más kérdés, hogy ez a tudás mennyi gyakorlati használat és gyakorlás után mélyül el olyan szinten, hogy egy magabiztos C1-es tudást is magadénak tudhass. A kiejtésre meg tényleg csak azt tudom mondani, hogy minél többet beszélj hangosan, akár magadban is. Minden este pl hangosan elmeséled magadnak hogy aznap mi történt veled, mit vársz a következő napban vagy akármi. Esetleg keress beszédeket vagy az említett podcastek is jók erre, és minden mondat után állítsd meg és ismételd el a mondatot, a hanglejtést és a kiejtést utánozva. Illetve nyilván a sebesség sem utolsó szempont, de arra már csak akkor figyelj ha jobban megy a dolog és nem zavar ha hallod magad beszélni.
2021. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom miből jött le ez neked"

Csak abból, amit a tanulásról írtál, csupa irtózatmód, ha volna ilyen nyelvtani kategória: nekiállnék tanulni... ha nekifeküdnék...


Egyébként jellemző az egotól elteltekre, hogy hozzászólásom veleje az volt, hogy olvassál, hogy "szép" szavakat, kifejezéseket, stílust sajátítsál el, azt jól átugrottad (tán nem is értelmezted agyilag), hogy elkezdhesd bizonygatni, hogy alacsonyabb nívóra ítéllek meg, mint amilyen szuper te vagy. :D


Még majd döntsed el, hogy melyik a nagyobb, a fő probléma vagy a legnagyobb probléma.

2021. ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4# Közben megcsináltam a Speak nyelviskola szintfelmérőjét és várom a válaszuk, mellette pedig megvettem az Oxford angol nyelvtant hogy szerkezeteket/nyelvtani szabályokat gyakoroljam. 1000 questions 1000 answerst veszem még majd meg terv szerint, esetleg feladatgyűjteményt tudnál még ajánlani nyelvtan tanulására?


5# Én nem vettem észre azt a velejét a hozzászólásodnak amiről te most beszélsz, de bizonyára csak félreértettelek mint ahogy te is egónak értékelted és lustaságnak a tanácskérésemet. Csöppet frusztráltnak látlak, ha szeretnél valakivel beszélgetni mert valami problémád van nyugodtan írj rám privátban! :)

2021. máj. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!