Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valami jó tipp, hogyan lehet...

Valami jó tipp, hogyan lehet eldönteni, hogy egy mondat milyen igeidőben van? (emelt szint)

Figyelt kérdés

Jelen/múlt/jövő idő ugye ezeket a legegyszerűbb eldönteni, de hol lehet eldönteni, hogy az Continuous/Perfect/Continuous Perfect?


Hiányosak az alapjaim, ezen szeretnék javítani egy kicsit. Van valami egyszerű tippetek erre?

Azért írtam az emelt szintet, mert amikor ott van, hogy "He has made..." azoknál van kiindulási alap, de emelt szinten nem így néz ki a dolog.



2021. ápr. 27. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy kell meghatározni egy angol mondat igeidejét? Vagy hogy egy magyar mondatot milyen igeidővel kell angolra fordítani?
2021. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, van pl egy konkrét mondat, honnan tudom, hogy az most folyamatos vagy perfect?


Igazából nyelvhelyesség részre szeretnék ráerősíteni, ezért kínzom magam ilyennel, mert ugye egyszerűbb a szóalkotás, ha tudom, hogy melyiket is keresem

2021. ápr. 27. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igeidők:

Ha -ing alakot látsz az állítmányban a létige mellett, akkor az Continuous lesz. Ha a have valamelyik alakját, akkor Perfect. Ha a have valamelyik alakját látod és mellett a még been és -ing is van, akkor Perfect Continuous. Ha se have, se -ing, akkor Simple.


Az idősík egyszerű: ha will-t látsz, akkor Future; ha második alakot látsz, akkor Past; egyébként Pesent.

Ezeket kell összekombinálni.

Pl. (múlt/jelen/jövő):

Simple: I worked / I work / I will work

Continuous: I was working / I am working / I will be working

Perfect: I had worked / I have worked / I will have worked

Perfect Continuous: I had been working / I have been working / I will have been working

Mint látod, múlt időben mindig látsz egy második alakú igét (worked, was, had). Jövőben pedig mindenhol ott van a will.

2021. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki mit ért ki az írottakból. :) Én azt, hogy ő nem ezt keresi, hanem azt, hogy ha a mondatban meg van adva az ige, amit be kell illesztenie, akkor honnan tudja, melyik az a helyes igeidő, stb, amibe raknia kell.
2021. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vadember legyek ha értem a kérdést! 😂
2021. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3# köszi!

Többiek bocsi, hülyén fogalmazok :D

2021. ápr. 27. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!