Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat milyen igeidőben van?

Ez a mondat milyen igeidőben van?

Figyelt kérdés

George and Sally have been married for a fifty years.


Első ránézásre nekem a "have been" miatt folyamatos befejezett jelen ugrott be, de a "married" miatt meg nem lehet, mivel nincs inges alakban.

Vagy jól gondolom, csak a marriednek nincs inges alakja?


2016. jún. 7. 14:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

De van inges alakja, szal akkor tényleg nem értem.

Szal mi és miért az??


Köszönöm

2016. jún. 7. 14:27
 2/16 anonim ***** válasza:

Szó sincs a folyamatosról.


Present Perfect Passive

HAVE BEEN V3


"meg vannak esküdve"

2016. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hogy kerül oda a "been"?


Köszi!

2016. jún. 7. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:

"Present Perfect Passive

HAVE BEEN V3 " Ez így nem jó, mert Have és V3. A been úgy kerül oda, hogy az a "to be" létigének a 3. alakja. Tehát ez befejezett jelenidő, ha folyamatos befejezett jelen lenne, akkor egy "-ing" végződésű ige lenne, persze ez pont az a mondat, ahol átmenet van, mert ugye azóta is folyamatosan házasok, de ez ettől még HAVE/HAS V3 (itt a been) miatt befejezett jelen.

2016. jún. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jah, szal nem a "married" a lényeg, hanem a "be" ige:D

Oké, köszönöm!

2016. jún. 7. 14:44
 6/16 anonim ***** válasza:

A 2-es írta a jót.


Különben azért been mert ez a to be ige 3. alakja, amit a Perfectre használnak. Viszont az ige azért V3 mert Passive alakban van.

2016. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De, a married a lényeg, de a be ige is. :D Elmagyarázom. Ha befejezett jelent használsz, akkor az adott cselekvés, történés hatással van a jelenre, és nincs megadva egy adott időpont. Ha azt mondod, hogy 2005 január másodikán házasodtak össze, az sima, egyszerű múlt. Ha azt mondod, hogy 50 éve házasodtak össze, akkor az befejezett, mert nincs időpont ÉS hatással van a dolog a jelenre (természetesen az egyszerűnél is, de valamilyen időhatározó van megadva). A have/has V3 alakot kell használni, have opened, has gone, és have been. Ugye a to be V1 -> to be, V2 - was, were, V3 - been. Ha folyamatos befejezett jelen, akkor az adott cselekvés hatása is fontos, de méginkább az, hogy egy ideje, folyamatosan tart, várhatóan fog is. Itt pedig a have/has V3+ing alak megy. I have been sick for 2 years. 2 éve beteg vagyok (és várhatóan így az is maradok). Stimmt? Kérdezz nyugodtan, ha nem.
2016. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nos lehet, hogy félreértelmeztem, én úgy láttam, hogy úgy írja, hogy have been ÉS 3. alak, ami ugye nem jó.
2016. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából jobban elmagyaráztad, mint ahogy a könyvben van:D

2016. jún. 7. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
A marrynek is van inges alakja, amennyiben azt akarod kifejezni pl, hogy ők épp most házasodnak, de ugye ezt úgy szokták kifejezni, hogy házasságban VANNAK, ezért a van szót fejezik ki folyamatossal (ha épp folyamatos).
2016. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!