Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha német nyelvből A2es szinten...

Ha német nyelvből A2es szinten vagyok, akkor 3 hónap alatt el tudnék jutni B2re?

Figyelt kérdés
Online oldalakat, könyveket tudnátok ajánlani? Segítséget kapnék rokonoktól az rendben van, de meg tudom tanulni a nyelvet ennyi idő alatt? Ha számít iskolában csak ötösöm van németből, 3 éve tanulom.

2021. ápr. 29. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt így látatlanban senki nem tudja megmondani neked.

EGy csomó körülménytől függ. Az hogy iskolában ötösöd van, jelenthet nagy tudást meg a majdnem semmit is...

A rokoni segítség mit takar? Nyelvtanár? Hányszor mennél hozzá, napi hány órát tudsz rászánni, és még sorolhatnám....

2021. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, pár infó, hátha így többen tudnak segíteni.

Az ötös tényleg tudást takar. Az osztály átlag 3as körül van. A Tanárnő szigorú. A nyelvtan nagy részét tudom, és elég sok szót. Kisebb cikkeket megértek, külföldön már nem kéne angolul beszélnem, a német megy már annyira.

A rokonság pedig izgalmasabb :), keresztapám holland, tuljadonképpen rá lennék kényszerítve a nyelvre (magyarul nem tud, bár angolul igen...), szóval a rokonság ezt akarja jelenteni, a gyakorlati részét a dolgoknak. És hát nyáron kb végig ott vagyok, náluk.

2021. ápr. 29. 20:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Kisebb cikkek alatt nem 2 sorra gondolok, hanem nem politikai/gazdasági tartalmút
2021. ápr. 29. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Holland keresztapádtól hogyan tanulsz németül, ha angolul beszél? 😂😂😂
2021. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
esetleg egy-két év alatt, ha összekaparod magad és mindennap foglalkozol vele. hamarabb nehezen fogsz eljutni az alapszintű tőmondatoktól az anyanyelviekkel fennakadás nélkül folytatott beszélgetésig.
2021. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 1, a holland viszonylag hasonlít a németre, viszont nem német......

2, Van feslőfokúja angolból, olaszból, németből, és franciából. Nemzetközi cégnél dolgozik.Szóval tud németül is, csak magyarul nem.


#5 köszi a választ :)

2021. ápr. 30. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Az jó, ha nagyon jól tud németül, de egy nyelvvizsgához nem elegendő, ha "csak" jól beszélsz. Ugyanis nyelvtanár nélkül a nyelvtani finomságokat nem fogod tudni jól elsajátítani...
2021. ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!