Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha az angol...

Mit csináljak ha az angol tanár szivat és ezért most nem lesz meg a 4-es?

Figyelt kérdés
Van egy angol tanárunk aki úgy érzem nem kedvel az órán szinte semit nem tanít majd a dolgozatokban alig van időm most 51 % addta meg a kettest egy függő beszd dolgozatra pl és én most ezért egyest kaptam napokig tanulok minden dolgozatra de a fogalmazásaim ra szinte nem is ad pontokat minden mássból jó tanúló vagyok de angolból sok dolgozatra esélyem sincs négyest kapni nincsenek nála se szorgalmik se semi hasonló mit tegyek?

2021. ápr. 30. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha már itt tartunk, szívesen meghallgatom a véleményedet, milyen más módszered lenne a függő beszéd tanítására és a tudás felmérésére? :)
2021. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, bocs, tisztázzunk már valamit. Van egy 30 fős osztály, és az "51 %-tól kettes" vezérelvű reported speech tárgyú dolgozatnál írtak:

1. 20 ötöst, 5 négyest, 4 hármast és te egy kettest, vagy

2. 22 egyest és 8 kettest?

Első esetben egy pár év után alighanem ráébredsz, hogy benned van a hiba.

Második esetben meg jól tudsz angolul, a tanárral van baj.


Egyébként az sem mindegy, hogy milyen példamondatok voltak, és melyekben vétettél.

2021. máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

"mondjuk aki képes 2021-ban „függő beszéd dolgozatot” íratni, az jó nagy idióta lehet"

Úgy érted, hogy aki angolt okító a dolgozat előtti napon elővesz egy olyan okítókönyvet, amelyből a világban széltében-hosszában mindenki tanul és ellenőrzi a tudását, mint a Murphy, és az iskolai fénymásolón kimásol belőle megfelelő példányszámban egy oldalt az Unit 47 és 48 exercises közül, mely Murphyra a elején rá van írva, hogy Cambridge, meg THE WORLD’S BEST-SELLING GRAMMAR BOOK, akkor az a tanár, ha magyar, akkor jó nagy idióta? :D :D :D

2021. máj. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az itteni válaszok annyira magyarok, hogy a hihetetlen. A jó öreg magyar „jóindulat” és indokolatlanul beképzeltség ugye.


A 3-as alapvető helyesírási hibákat vét, de azért beleköt a kérdezőbe, vagy a sok észkombájn, aki szintén a kérdező okolja.

És akkor ugye csodálkozunk, hogy miért tart itt a magyar oktatás (és ország), amikor a sok balf..ék megköszöni a tanári pofonokat meg nem látja, mi a gond azzal, ha vki függö beszéd dolgozatot irat.


Kérdező, remélem, azóta megoldódott a helyzet, de nyugodj meg, a leírás alapján az angoltanárod is egyike lehet a sok frusztrált, gyenge felsőfokon beszélő, mentálisan sérült naplopó angoltanárnak, akikhez szerencsém volt a közoktatásban.

Felsőfokon beszélek, úgy hogy fogalmam sincs, mi az a függő beszéd vagy mik az igeidők nevei, „csak” használni tudom őket, ahogy a külföldiek is, akikkel beszélek. Nagyrészt magamtól tanultam, csak „utolsó hónapokban” mentem el egy olyan angoltanárhoz (felnőttként), aki kéttannyelvűben tanított, ezért átlagnál jobb volt, nem is volt benne biztos, hogy szükségem van a segítségére.


Előtte suliban viszont volt minden: volt olyan tanár, aki belekötött abba, hogy amerikai kiejtést használtam (érdekes szinten minden külföldi azt használ, dez ezt nem tudja Hedvéj Aranka angoltanárt), vagy hogy volt, hogy a think-et tinknek ejtettem.

Viszont én nem kötöttem bele abba, ha nem tudták kiejteni normálisan a th-t, vagy ha a doubt-ot dábtnak ejtették, a szörfészt meg többi állatságot inkább hagyjuk is.

Akik igazán jól beszélik a mai angolt, azok valószínűleg egy egy iskolában bohóckodnak, ott már inkább a selejt van, aki nem állna meg a helyét máshol és szadizni akarja a gyerekeket.

jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!