Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes nyelvtanfolyamra...

Érdemes nyelvtanfolyamra járnom, ha nem a nyelvvizsga, hanem a munkaerőpiacon használható nyelvtudás a célom?

Figyelt kérdés

Már van egy B2-es angol nyelvvizsgám, de ennek ellenére ha meg kell szólalnom, akkor legfeljebb konyhanyelvi szinten gagyogok. Viszont a legtöbb komolyabb munkakörbe magabiztosabb nyelvtudás kell, ezért kb. egy éven belül fel kéne valahogy tornáznom a tudásom.


Ti mit tennétek? Befizetnétek egy nyelvtanfolyamra vagy autodidakta módon fejlesztenétek a nyelvtudásotok? 28/F



2021. máj. 3. 15:09
A kérdező szavazást indított:
Befizetnék egy nyelvtanfolyamra
Magamtól próbálnám felfejleszteni a tudásom
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
A szóbeli készségeket legegyszerűbben tanárral tudod fejleszteni, menj egy ilyen tematikájú nyelvtanfolyamra, esetleg magántanárhoz. Árban nagyjából ugyan ott lesz a kettő.
2021. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Egyedül legfeljebb a nyelvtant és a szövegértést tudod fejleszteni, de a beszéd gyakorlásához nem árt, ha van egy beszélgetőpartnered, aki beszéltet, és aki felhívja a figyelmedet az esetleges hibákra.
2021. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

KOMMUNIKÁCIÓ GYAKORLÁSA:



Ingyen! Van, aki magyarul akar tanulni. Cserébe, beszélget velünk angolul, németül, stb.



[link]



[link]



[link]

2021. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
tudok egy még jobbat, felmész chatroulettre, és beszélgetsz random emberekkel.
2021. máj. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3-mas Te használod is ezeket és úgy érzed hasznos? Csak azért kérdezem, mert én csomó ilyen oldalon regisztráltam vagy pl. a Tandem appot is használtam, de nekem nulla sikerélményem volt. Valóban vannak, akik magyarul akarnak tanulni, de nekem kb. nulla normális beszélgetésem volt. Nagyrészt külföldi/magyar férfiak írogattak nekem, akik mindent akartak, csak nyelvet tanulni nem... A nők nem is írtak és nem is igazán válaszoltak, férfiaknak egy idő után pedig inkább már nem is írtam, mert nem tudtam velük normálisan beszélni, mindig csak küldözgették a virág emojikat stb. Normális profilom volt egyébként, szóval az alapján nem adtam rá okot, hogy csak ilyenekkel találjanak meg.
2021. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!