Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc-en milyen típusú levelek...

Telc-en milyen típusú levelek vannak most?

Figyelt kérdés

Sziasztok! TELC vizsgára készülök. Viszont régi gyakorló könyveim vannak csak, és érdeklődni szeretnék ,hogy aki mostanába volt TELC nyelvvizsgán milyen típusú feladatok voltak a levélnél,illetve milyen szempontok voltak?🤔


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2021. máj. 4. 11:47
 1/2 A kérdező kommentje:

* milyen szempontok voltak?

Most is ugyanúgy 4 szempontból kettőt és egy saját szempontot kell kidolgozni vagy most már négy szempontból négyet?🤣

Mert mindenhol mást olvasok ezzel kapcsolatban.🤣🤔

2021. máj. 4. 11:49
 2/2 anonim válasza:

Szia! Én most megyek majd TELC-re, úgyhogy megvettem a legújabb könyvet, abban általában 2 fajta levél közül lehet választani. Az egyik a panaszlevél, a másik pedig információkérő(állásra jelentkező/csoportba felvételiző/szállást foglaló) levél.

Ezekhez mindig meg van adva valami kis támpont, az elsőhöz általában egy cégről valamilyen információk (cím,mivel foglalkozik, neve, stb) a másikhoz pedig maga a hirdetés amire válaszolsz. Ezek ugye mindig változnak.

Mind a kettőhöz mindig van 4 szempont, amikből kettőt kell választanod, plusz egyet magadtól kell kitalálni. Ezek olyasmik, hogy pl említsd meg a dátumot amikor mennél nyaralni, kérdezz rá hogy vihetsz-e állatot, stb.

Még egy fontos dolog, hogy minden levelet szabályosan meg kell címezni, mintha postán küldenéd.


Ebben a videóban részletesebben be van mutatva:

[link]


Remélem segítettem :))

2021. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!