Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam B2 nyelvvizsgán a...

Dexam B2 nyelvvizsgán a levélírás résznél, milyen típusú levelek lehetnek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a hivatalos levél pl panasz és érdeklődő levelen kívül lehet-e valami más? Mert a honlapon a levélminták között meg a könyveb is csak ezek vannak, viszont pl.: az ötpercangolon van felmondó, motívációs, meghívó meg még van egy jó pár féle...

Illetve hogy a fogalmazás az kötetlenebb vagy az is hivatalos, csak nem levél formában?

Előre is köszönöm.



2016. ápr. 3. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, 3 fajta van, van még a baráti is, de az alapfokon szokott lenni, mivel könnyebb. :)

felmondó, motivációs, meg ilyesmi levelek ezen a szinten itt nem kellenek.

A fogalmazás elbeszélő vagy leíró szokott lenni. (Ezek eléggé kötetlen fogalmazások, 4 szempont alapján 3-4 sor mindegyikhez elég, mivel a szavak száma 150 körüli kell, hogy legyen :) 4-5 bekezdésben el lehet intézni a 2. levelet :)Az érzelmek kiváltása egyiknek sem baj. Nyelvtanilag viszont érdemes koncentrálni illetve ''ritkább'' szavakat használni, mert akkor nem csak a kohézió és a feladat teljesítése lesz felértékelve, hanem a nyelvtan és a szókincs is :)


Én a panaszlevél-információkérős- munkába jelentkezős levelekhez tanultam be előre sablonokat (egyébként ez a 3 fajta lehet, a hivatalos levél alatt gondolom az információkérőset értetted, az érdeklődő pedig a munkába jelentkezős? :) Szóval ezekehez sablonokat tanultam be és kb 70%-ra értékelték, mivel nyilvánvaló volt, hogy keveset írtam fejből.. :D


A másik levelet ott írtam fejből és igaz 40 perc elment rá, de végiggondoltam, hogy legyen értelme amit írok, és így 90% lett. (átszámolva az értékelést)

Összességében 80%-ot kaptam a Writing részre. Bár a 2. résznél tényleg igyekeztem szépen fogalmazni szókincsben, nyelvtanban...Szóval jobban értékelik ha látszik, hogy magadtól írod, nem betanultat :)

2016. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de nem, nem arra gondoltam. Teljesen félreértelmeztem eddig és azt hittem két levelet kell írni (egy hivatalos, és egy nem hivatalos...) plusz egy fogalmazást :D .

De most azt hiszem már képben vagyok. Kell egy levél, ami lehet hivatalos (azon belül a complient, enquiry és application) és valami kötetlenebb, baráti vagy magánlevél is... Plusz kell egy fogalmazás, ami vagy leíró vagy elbeszélő vagy véleménykifejtő!? Javíts ki ha nem így van.

És írásbelin akkor vannak még a szövegértéses feladatok. Szóbelin meg a hallássertés feladatok (szintén pár féle) meg a beszédkészség amin van alrész.

Mellesleg beszédnél, mely igeidőket kötelező/kell/célszerű használni? Ha valamit ki tudok fejezni egyszerűen akkor ne kínlódjak, vagy azért kíváncsiak tudom-e használni az összeset? Illetve mennyire kell összetett mondatokat használni?

Még egyszer köszönöm az előző infót :)

2016. ápr. 3. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!