Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért gagyi itthon a nyelvokta...

Apafej71 kérdése:

Miért gagyi itthon a nyelvoktatás, valamint egy tévének miért nincs annyi pénze, hogy megkérdezzen egy anyanyelvit a helyes kiejtésről? Példák: Hulk - hálk (holk) Ultimate - áltiméjt (oltömöt) Multi - málti (molti) Smith - szmisz (szmif) Stb.

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Te miről beszélsz?
2021. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem gagyi.
2021. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Kapjál már a fejedhez Apafej!
2021. máj. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ezek többsége nem a tévén múlik. A reklámokat ő csak sugározza, tartalmilag nem vállal értük felelősséget. Legfeljebb a saját promókra figyelhetne.

A Hulk kiejtése angol nyelvterületen belül is elég széles skálán szóródik. Hogy [hálk] helyett [halk] vagy [holk] legyen, emiatt szerintem szőrszálhasogatás.

Az nem baj, ha egy, a magyarban nem létező beszédhangot nem erőltetik bele egy magyar szövegbe, hiszen a [szmif] is csak egy hajszállal jobb közelítés a Smith-re, mint a [szmissz].

Az már inkább baj, ha nem is tudják, milyen hanggal kéne kiejteni az adott szót – pedig ha tudnák, ki tudnák vele ejteni. Én pl Catherine Zeta-Jones nevét még csak [zeta]-nak hallottam a magyar médiában, de miből állna vajon az angol kiejtést jobban tükröző [zíta]-nak mondani?

Amúgy meg az a helyzet, hogy ezek csak nekünk, angolul jól tudóknak tűnnek fel. Pár hete fennakadtam én is azon, hogy a Nivea Cushion-t [kásön]-nek mondták a reklámban, holott az ugye angolul [kusön] lenne...

Én érzek ebben hiperkorrekciót is, szóval annyira jól akarják csinálni, hogy elrontják. Meg akarják mutatni, hogy ők aztán tudnak angolul, ezért "tudják", hogy az -ate végződést [éjt]-nek ejtik az angolban. Csak azt nem tudják, hogy ez igei használatnál van csak így, a névszók többségénél [öt]-nek ejtik, mint pl. az említett ultimate esetében. Vagy pl. estimate: igeként [esztöméjt] = becsül, főnévként [esztömöt] = becslés.

2021. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-nek, 2-nek: Igazatok van, a fejemhez kellett kapnom, de sajnos mégis űbergagyi.

3-nak: Ahol én élek, szmifnek ejtik. Persze én is tudom, mi a hivatalos pösze, ki is tudom ejteni (csak nem tudtam beírni a θ-t) , de a 10 éves fiam csak röhög a hivatalos kiejtésen, pedig születése óta itt él.

2021. máj. 7. 17:55
 6/10 A kérdező kommentje:

1-nek, 2-nek és 3-nak: Igazatok van, a fejemhez kellett kapnom, de sajnos mégis űbergagyi.

4-nek: Ahol én élek, szmifnek ejtik. Persze én is tudom, mi a hivatalos pösze, ki is tudom ejteni (csak nem tudtam beírni a θ-t) , de a 10 éves fiam csak röhög a hivatalos kiejtésen, pedig születése óta itt él.

2021. máj. 7. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan éldegéljetek tovább ott boldogan és ha van időd, tanulmányozd az angol nyelv változatait, majd csak megvilágosodsz.
2021. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-nek: Olyan, hogy áltiméjt, sehol “nem van”.

Te ilyen fityuszos lehetsz. Igen, itt fogunk élni boldogan.

2021. máj. 7. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg ott hasonló oldalon okoskodni, szánalmas vagy.
2021. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-nek: Úgy lesz.
2021. máj. 7. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!