Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvtanfolyam...

Német középfokú nyelvtanfolyamon kívűl menniyt kell még készülnöm a vizsgára?

Figyelt kérdés
Alapfokon tudom a német nyelvet szeretnék most egy tanfolyamon elindulni suli mellett és megpróbálni letenni a német középfokú nyelvvizsgát, mennyi esélye van hogy sikerülni fog, volt már vki hasonló helyzetben?
2010. aug. 23. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, én.

Én nem tanultam a felkészítő mellett szinte semmit, és így is az írásbelim majdnem meglett (3% on múlott)

a szóbelin csúnyán elvéreztem...


100 ezrem bánta, mostmár verem a fejemet a falba, hogy miért nem tanultam még mellette legalább egy kicsit.

Mondjuk 100 órásat fizettem be (egyösszegben én marha), de az utsó nyelvvizsgaidőpont után még maradt 20 órám amit le lehetett volna járni, de nem tettem...mert úgy voltam vele minek, meg munkát is találtam, szóval inkább a pénzem visszaszerzésén dolgoztam. most megyek fősulira, lesz előkészítő ingyenesen (remélem), majd ott leteszem...

2010. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez a tanfolyamon is múlik, meg rajtad is. Nem lehet így megmondani. Jól megtanulni valamit csak sok munkával lehet, én ha nyelvet akarok tanulni, akkor beszélek magamban azon a nyelven, lefordítok bármit, ami elém kerül, utánanézek a szavaknak... Szerintem elsősorban élvezni kell, és akkor a többi könnyen jön.
2010. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!