Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól hallottam hogy Cigány...

Gallits Gábor CsabaPalple kérdése:

Jól hallottam hogy Cigány Nyelvvizsgát Magyarországon csak oláh cigány nyelven lehet valamiért?

Figyelt kérdés
Bevallom teljesen őszintén hogy én ezen meglepődtem és kicsit el is szomorított,mert én apai részről Büszke Kárpáti Cigány vagyok, bár elismerem meg is értem,beszélem is az oláh cigányok nyelvét, hiszen ismerem majdnem az összes nyelvjárását a Romani Cigány Nyelvnek,de nem értem ha igaz amit hallottam hogy a mi nyelvjárásunkat miért hagyják ki, hiszen Mi jöttünk be először Magyarországra,a német uralkodó is értette,beszélte a nyelvünket,de ha igaz akkor az azt is jelenti hogy hagyják Magyarországon kihalni a nyelvünket miközben a Világon a legtöbb cigány a miénket beszéli,ennek utána is lehet nézni.

#Kárpáti vagy Oláh Cigány
2021. máj. 14. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Nem a nyelvvizsga tart fel egy nyelvet.
2021. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A lovári és a beás nyelvet is elfogadják: [link]
2021. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és tudom,hogy szerencsémre nem a Nyelvvizsga tartja fenn a nyelvet,de én az oláh cigány nyelven kívül ismerem a sokkal régebbi kárpáti cigány nyelvet és azon beszélek azokkal a cigányokkal akik nem a Kárpát medencében élnek és bennem van egyik szülőm részéről a nyelvészek, romológusok által kárpáti cigánynak nevezett népből bennem és Már Régen Hitelesített az hogy a kárpáti cigányok jöttek be Először Magyarországra és ha már nem is sokan,de élnek az eredeti alakban beszélő kárpáti cigányok Magyarországon és ezért is lepett meg hogy a kárpáti cigány nyelvjárásokat nem,csak az oláh cigány nyelvjárásokat fogadják el és lehet belőlük nyelvvizsgázni, miközben én beszélek olyan romákkal is Romani Cigány Nyelven,akik a Kárpáti Cigány Nyelv Valamelyik Nyelvjárását Beszélik és még sosem hallottak az oláh cigányok nyelvéről vagy hallottak,csak nem értik meg teljesen.
2021. máj. 15. 19:17
 4/4 anonim válasza:
53%
Bár ne jöttetek volna....
2022. júl. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!