Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanultok angolt?

Hogyan tanultok angolt?

Figyelt kérdés
Milyen forrásból tanuljátok a szavakat a nyelvtant de főképp a kiejtést?
2021. máj. 14. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor kisebb voltam, akkor szüleim átállították a filmeket angolra. Jó sokat tanultam ezáltal.
2021. máj. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amerikai születésű angoltanárom van (magántanár). Magyarul alig tud valamennyit, kevéske 3 szavas mondatai vannak, azok se legjobb kiejtéssel (köszönet, google fordító). Így mindig jó kiejtést hallok angolul, bármit is mond. Bármikor kérdezhetek, és ő maga is türelmesen javít bele a kiejtésembe, és nem vicc, van amit akár 11x is elismétlünk egy szónál, míg jól nem ejtem ki. Imádom, remek tanár. Az iskolai angoltanár kiejtése azóta valahogy nem tetszik, mióta online tart órát a magántanár, és nem mellesleg ki sem javít semmit az a nőszemély. Olyan hibákra jöttem rá, amiket senki az ég világon meg sem említett nekem. Plusz, utóbbi időben angolul hallgatok horrofilmeket, amiket magyarul már vagy ezerszer láttam.
2021. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Filmekből ás játékokból. Az egészben az a poén, hogy anno németes voltam szakközépben, épp átbukdácsoltam belőle. Angol meg tényleg játékok és filmek. Pár éve úgy döntöttem, hogy érettségi is jó lenne, estin tettem le. Angol órákra viszont nem jártam be, heti kétszer volt ugye, angol meg mindig pont mindkét napon első két óra volt. De így ráértem későbbi busszal utazni.


Év végén meg írtam osztályozót.


Az érettségit viszont egy másik intézményben tettük, volt egy kis kavarás, lényegtelen, de az volt az egészben a vicc, hogy mikor az írásbelit mentem el megnézni, milyen lett, ott volt az angoltanárnő is aki benn volt velünk mikor írtuk, illetve javította. Konkrétan megkérdezte tőlem, hogy éltem-e Angliában mert egyáltalán nem olyan mint a többieké, hanem mint amit egy angolt életvitelszerűen beszélő emberé.

Itt mondtam neki is, hogy nem sajna, csak filmekből ás játékokból ragadt rám. :D

2021. máj. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyelvtanhoz én ezt javaslom: [link]


Kiejtés: filmek


Szavak: Jó kérdés, esetleg keress valami 1000 leggyakoribb szó dolgot.

2021. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Beszeljangolul.com
2021. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!