Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben az esetben elengedhetik...

Ebben az esetben elengedhetik nekem az emelt angolon az írásbeli részt angolon ősszel?

Figyelt kérdés
Hello az helyzet,hogy szeretnék le nyelv vizsgázni mivel jövőre kell majd a diplomához. És ezzel kapcsolatban fel merült bennem 1 kérdés amikor én még 2017ben érettségiztem és az angolnál úgy volt,hogy mivel diszgráfiás(írászavar) vagyok elengedték az írásbeli részt lehetséges lenne,hogy az emeltnél is megkaphatom ezt a kedvezményt vagy ott mindenképpen kell írásbelizni?

2021. máj. 14. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Milyen emelt angolról beszélsz?
2021. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Elengedik, de akkor csak szóbeli nyelvvizsgád lesz.
2021. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival kapcsolatos eljárási szabályokról szóló 327/2011 (XII.29) Kormányrendelet 1. § (1) bekezdés alapján a különböző fogyatékosságot (a mozgáskorlátozott, hallássérült, látássérült, beszédfogyatékos, hiperaktív, figyelemzavarral, magatartásszabályozási zavarral küzdő és autizmussal élő személyek esetén) a lakóhely, tartózkodási hely szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatal rehabilitációs hatóságként vizsgálja.


Címlista elérhető: www.kormanyhivatal.hu honlapon, az adott megyénél.


Ha a hallgató (jelentkező) fogyatékossága, sajátos nevelési igénye már a középfokú tanulmányok ideje alatt is fennállt, és erre tekintettel a tanulmányai, illetve az érettségi vizsga során kedvezményben részesült, a fogyatékosság, sajátos nevelési igény a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálati intézmények, illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei (valamint jogelődjeik közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok, és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok) által kibocsátott szakértői véleménnyel igazolható.

2021. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De jo ez a magyar nyelv.

Mindez egy mondatban! Levegovetel, pont nelkul.

2021. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire ezt egy fogyatékossággal élô, sajátos nevelési igényû jelentkezô végigolvassa, már rég elfelejti sz elejét.
2021. aug. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
5.! Ne nézzük már le őket.
2021. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

#6, ki nezi le oket?

Csak megallapitottam, mint annyi kulfoldi mar, hogy egy magyar mondatnak se vege, se hossza nincs.

2021. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
7.! Nem ezt állapítottad meg!
2021. aug. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!