Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a nyelvvizsgán rossz párt...

Ha a nyelvvizsgán rossz párt kapok, akkor én is megbukhatok?

Figyelt kérdés

Oké, én hü*ye kérdésnek érzem ezt valahol, mert ugye a szóbeli résznek csak egy feladata a párbeszéd. Viszont többektől is hallottam rémsztorikat, hogy ha az egyik vizsgázó nagyon rossz a párbeszédnél, akkor emiatt a másik felet is megvághatják. Ez tényleg létezik, vagy csak mese azoktól, akiknek rosszul sikerült a nyelvvizsgájuk? :D

És ha például én pont így járok, mit tudok tenni, hogy azért mégis lássák, hogy én arra a részre is készültem?



2021. máj. 15. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak mese. A vizsgáztatók külön-külön pontoznak benneteket. Ha kifogsz egy ügyetlenebb partnert, akkor pl segíthetsz neki kérdésekkel, mondhatsz pár mondatot, hátha segít neki. Nyilván nem beszélhetsz helyette, de a vizsgáztatók díjazni szokták azt is, ha segítőkész vagy (ami nem azt jelenti, hogy nem hagyod szóhoz jutni) A párbeszéd csak egy kis része a vizsgának, azért nem fognak megbuktatni, mert esetleg ő kevésbé kommunikatív.
2021. máj. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerencsés eset, ha neked kell feltalálni magad helyette is, de pont ezt fogják észrevenni, ha a másik fél tényleg gyenge.
2021. máj. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az még előnyös is szerintem.

Ki fog tűnni hogy mennyivel jobb vagy, többet beszélsz és kezdeményezőbb vagy.

Szóval nem fogsz megbukni, jó pont hogy ha a társadnál jobb vagy.

2021. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 korrektül leírta.

Nekem pl anno elég gyenge partnerem volt, 2-3 szavas válaszokat adott, illetve látszptt rajta, hogy nem érti az egészet. Elkezdtem neki apró példákat és kérdéseket mondani.


A téma az volt, hogy egy barátunk lesérült, hogy segìtsünk neki.


"Józsi eltörte a lábát biztos fáj neki, örülne egy kis fáldalomcsillapítónak. Ha bevásárolnánk neki, de tej és gluténallergiás. Vigyük le a kutyájá is sétálni és..stb

Szerinted is örülne ha többször mennénk, beszélgetnénk vele, főznénk neki akármi? Te mit gondolsz arról ha...?"


Meglepően sok pontot kaptam a végére.

Jó ha folyamatosan tudsz beszélni, de korrekt ha a másikat is hagyod szóhoz jutni, mert úgy párbeszéd. Vagy segítedz neki legalább 2-3 normális mondatot kinyögni.


Szóbelim bukni legfeljebb ha meg se szólalsz vagy bűn tré a nyelvtanod,de azt meg úgyis tudja magáról az ember, és olyankor nselvvizsgázni, írásbelizni még úgyse megy el.


Menni fog ne aggóg. Mély levegő az elején, húzzátok tétélt és kezdjetek beszélni.

2021. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyesen kivágod magad, tényleg lehet jó. Én német nyelvvizsgán jártam úgy, hogy a párom elég gyengécske volt (egyébként én is szóban vagyok gyengébb). Nem nagyon értette a kérdéseimet, nem arra válaszolt. Ez nyilván elég feltűnő volt, hogy egy nyaralásról beszélt, megkérdeztem, hogy szívesen visszamenne-e, és azt mondta, hogy "Horvátország". A párbeszédben is félreértette a feladatot, én próbáltam terelni magunkat az eredeti téma felé. Végül valami 90%-ot, vagy talán többet is kaptam rá, pedig tényleg nem voltam erős szóban, ennek tudatában mentem vizsgázni. De ha én is leblokkoltam volna és végül közünk sincs a feladathoz, akkor valószínű buktattak volna engem is.
2021. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!