Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek B2 angol...

Hogyan készüljek B2 angol nyelvvizsgára ebben az esetben és melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Negyvenes éveimben járok, amikor diplomát szereztem, még nem kértek nyelvvizsgát. Most mesterképzésre jelentkeztem és ahhoz már szükségem lesz egy B2-re. Valamikor réges-régen B2-C1 között voltam, de jó ideje nem használom a nyelvet, berozsdásodott a tudásom.

Ami jól megy: viszonylag folyékonyan olvasok angolul, a szöveg kb. 90%-át értem, a többit kikövetkeztetem. Képes vagyok elég folyékonyan kommunikálni, kiejtésem nem a legjobb, az aktív szókincsemet fejleszteni kell. Nyelvtanból vannak homályos emlékeim, inkább "érzem", hogy mi a helyes, de nem tudnám elmagyarázni. Fordításból elég jó vagyok. Amire rá kell gyúrnom, az a listening, abból nem vagyok valami erős.

Melyik nyelvvizsgára lenne érdemes készülnöm? Én az Origora gondoltam... Milyen módszert javasoltok? (Már elkezdtem nézni filmeket, sorozatokat, videókat angolul, hogy a hallás utáni szövegértésem fejlődjön.)



2021. máj. 21. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kiválasztottál egy konkrét vizsgát, mindenképp kezdj el megoldani minden elérhető, előző évi feladatlapot. Egy csomó nyelvvizsgapont sokszpr nem is a nyelvtudáson múlik, hanem hogy mennyire gyakoroltad be a típusfeladatokat.
2021. máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Telc a legkönnyebb nyelvvizsga. Én is kerestem a neten előző feladatlapokat de csak egy-egy mintafeladatsort találtam, úgyhogy szerintem érdemes beszerezni egy nyelvvizsga feladatos könyvet
2021. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Telc-et ismerem, lányom azt csinálta nemrég, van hozzá könyvünk is, de lehet, hogy nekem jobban feküdne egy kétnyelvű... de ha a Telc könnyűnek számít, akkor lehet, hogy maradok annál. :)
2021. máj. 21. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyelj. Ez nem így működik, hogy mi megmondjuk a tutit.

Azt kellene csinálnod, hogy megnézel minél több nyelvvizsga központnál lévő nyelvvizsga mintákat. Megcsinálod őket, áttanulmányozod, és amelyik neked megfelel, azt választod.

Amit leírtál ebből az írásbelihez az origo, a telc, a dexam, zöld út, euroexam stb ezek mind működhet. Azt azért tudd, hogy nem kell egy helyen letenni az írásbelit és szóbelit. Utólag is lehet a NYAK-nál komplexé nyilváníttatni. Ezért is lenne jó, ha megnéznéd a különböző vizsgákat, hogy kiválaszd a legmegfelelőbbet.


Hogy hogyan érdemes készülni?

Ebben szerencsére a pandémia pozitív változást hozott, ugyanis több írásbeli feladatokat gyakorló oldal is létrejött (Vizsga4U, angolozz.hu, vagy régi a goangol alaptanfolyam, vagy érettségi felkészítők is jók lehetnek), amelyek között ingyenes is van.

Én ezekre regisztrálnék, és elkezdeném oldani-gyakorolni őket(a nyelvtant nagyon jól betudod gyakorolni velük).

A sorozatok-filmek nézése jó lépés, de angolul nézd, és angol felirattal, vagy dupla felirattal (felül angol, alul magyar felirat- vlc player, km player képes erre).


Ha sikerült kiválasztanod a típust, akkor érdemes lehet beiratkozni az adott iskola intenzív felkészítőjére is, itt is osztanak meg hasznos tippeket (ezekből is van már online, fizikailag sem kell ott lenni).


A magnóhallgatás fejlesztésére ez lesz az ingyenes tuti oldal:

[link]

Pl itt: [link] a/some-scientists-question-need-for-yearly-covid-19-booster-shots/5890820.html?withmediaplayer=1

Elindítod a felolvasást és a szemeddel követed a szöveget. A szintek között tudsz választani, de érdemes a kezdővel kezdeni.

2021. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4: Nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat!

Azt nem írtam, hogy viszonylag kevés időm van, egy éves tanári szintugratóra megyek (4 éves főiskolai képzés után + 1 év), mindezt nem kevés munka mellett, tehát úgy nagyjából a nyári szünet áll rendelkezésemre a tudásom frissítésére... utána már főállás + mellékállás + egyetem mellett nem látok rá esélyt, hogy a nyelvvel is foglalkozzak (ezért tanfolyam nem feltétlenül jöhet számításba).

Ezért keresek autodidakta és célirányos módszereket és ezért is szeretném egyben letudni az egészet (komplex nyelvvizsgát tenni egy napon), lehetőleg ősszel, úgy hogy előtte 2-3 hónapig minden nap gyakorlok.


Filmezni a 14 éves lányommal szoktam, ő néha nagy kegyesen engedélyez nekem angol feliratot, de sokszor még azt sem. :) Beszélgetni is vele szoktam angolul (ő 100%-ra szóbelizett), javítja a kiejtési, nyelvhelyességi hibáimat is.

A célirányos felkészítő oldalak nagyon jól jönnek, még egyszer köszönöm a tippet!

2021. máj. 22. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!