Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a legelismertebb?

Melyik nyelv a legelismertebb?

Figyelt kérdés
Melyik nyelv az, amit ha meghallotok, hogy valaki beszél, akkor elismerően néztek? Van olyan személyes élmény, ami miatt az adott nyelvet nehéznek gondolod?

2021. máj. 21. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Kínai vagy Japán (az európai nyelvek közül csak a latint tartom kiemelkedőnek)
2021. máj. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Én ezt a kérdést nem értem :/
2021. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Amíg másoknak akarsz megfelelni, nem leszel boldog.

Nyelvet tanulni azért, hogy mások elismerően nézzenek????

New low ...

2021. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Angolul és németül hasznos tudni. Aki nyelvtudással akar imponálni, annak ez még a kötelező alap.

Elismerően nézni arra szoktak, aki ezen FELÜL beszél még 2-3 nyelvet. Hogy melyiket, azt nehéz lenne egyértelnűen megmondani. Ha ragaszkodnál hozzá, talán azt mondanám, hogy a japánt vagy a koreait. A kettő nyelv nyelvtana és szókincse eléggé hasonlít, a koreinak viszont nagyon könnyű az írása, szóval ha valami különlegeset, akkor ezt tanulnám.

2021. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Én alapvetően nem a nyelvtudást ismerem el (a poligotokat kivéve), hanem a nyelv használatát. Ha valaki tudományos céllal tanul meg egy nyelvet, mondjuk megtanul ógörögül, hogy ógörög forrásokat tudjon olvasni eredetiben, akkor azt elismerem.
2021. máj. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nincs egy bizonyos nyelv, általában a poliglotokra (3+ idegen nyelven beszélőkre) mondom azt hogy "ez igen".
2021. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én inkább azt ismerem el aki több nyelven beszél
2021. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonymousreview60 ***** válasza:
90%
Aki nem anyanyelv nehéz vagy vagy sok nyelvet beszél, mindenképpen okos, de nem feltétlenül intelligens, és lehet, hogy csak veleszületett tehetsége volt és kényszere (követségi dolgozó szülő). A tehetség és ez a sok tudás még nem érdemel erkölcsi(!) elismerést. A tanulás igen.
2021. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Angol vagy Amerikai angol.
2021. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Japán, kínai vagy bármi olyan nyelv aminek nehéz a nyelvtana, más írás rendszere van.
2021. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!