Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 28 éves koromra angolból...

Ha 28 éves koromra angolból nem tudtam B1 szintnél tovább eljutni akkor később már baromi nehéz lesz egy C1 szintet elérni?

Figyelt kérdés

28 leszek nyáron, 6 év tanulás után gazdaságinformatika BSc-t szereztem. 1 éve szereztem a diplomát és eddig egyik munkahelyemen se kellett az angol (eleve olyanokat pályáztam meg mert úgyse vettek volna fel).


Szóbeli/írásbeli részt külön csináltam a legkönnyebbekből (origo ill dexam), hogy tuti meglegyen a diploma miatt. Előbbit 2013-ban, utóbbit 2015-ben szereztem. Azóta max youtube-on nézegettem néha videókat (meg amíg munkanélküli voltam néha egy-egy appal bohóckodtam), de alapvetően utálom a nyelvtanulást, nincs türelmem hozzá és a pörgős szöveget se tudja követni az agyam (és ami nagy baj, hogy antiszoc vagyok így magyarul is nehéz kifejeznem magam ezáltal az angol is nehezebben megy mint másnak hasonló képességekkel).


Jelenleg még a B1 szintet sem érem el (szerintem) max be tudok mutatkozni, elmondani mit/hol tanultam meg mi a hobbim ill. hétköznapi dolgokról elmakogni vontatottan. Folyó szöveget nem értem (magamban kell lefordítani és nem látom magam előtt a szöveget). Youtube kommenteket nehezen tudom megérteni.

Ráadásul mióta dolgozom egyáltalán nem gyakoroltam az angolt és szerintem még az általános kognitív képességeim is romlottak.


Az lenne a kérdésem, hogy a fentiek tükrében ha eddig nem ment a nyelvtanulás (akár lustaság akár nem), akkor 30 fölött már alapból sokkal nehezebb lesz? (Tegyük fel, hogy jobban nekifekszem napi fél-egy óra tanulás formájában).



2021. máj. 20. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az alapod megvan, így valószínűleg eltudod érni, de a C1 szinthez igen sok időt rá kellesz fordítani, mert az nagy ugrás a B1-ről. Még stabil B2-vel is kell pár hónap, mire magabiztos C1-et tud az ember.
2021. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha az embernek nincs nyelvérzéke, már a B2 is baromi nehéz, nemhogy a C1, teljesen függetlenül az életkortól, időráfordítástól. Felnőtt, dolgozó emberként, "idősödve", meg nyilván még nehezebb. De drukkolok, csak akarni kell és tanulni!
2021. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:
Én a némettel voltam hasonlóan, csak közben kint is dolgoztam németben fél évig. De egyszerűen a munka után már nehezemre esett tanulni meg inkább kikapcsolódásra használtam a szabadidőmet, mintsem tanulásra és így nem is tudok már semmit, közben haza is jöttem. Ne aggódj, én is 10 éve csináltam az angol nyelvvizsgámat B2 szinten, igaz, hogy én napi szinten használom max olvasás terén az angolt(manga, képregény, anime, játék), de teljesen hétköznapi dolgokkal és egyáltalán nincsen meg a B2 szinten, mint ami 10 éve megvolt. Nekem inkább egy erős B1 szintem van, mintsem B2 és ezt interjúkon el is szoktam mondani, hogy teljes mértékben meg tudom értetni magam. Viszont erősen gondolkodom, hogy a németet majd 1 év múlva újra el kezdem tanulni, csak akkor máshogyan fogok hozzáállni, idén leszek 28.
2021. máj. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!