Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könnyebb német nyelvtanulás?

Könnyebb német nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig 10 évig angolt tanultam, viszont most szeretnék németül megtanulni beszélni, hogy ki tudjam fejezni magam. Az oka nem más mint az, hogy jövő nyártól németországban fogok élni. Tavaly már elkezdtem tanulni, valamennyit már tudok is, viszont segítségre lenne szükségem. Hogyan tudnám elsajátítani, és hogyan tudnám könnyebben megjegyezni s nyelvtant, például a der, die, das dolgokat?

Itt a végére még annyit szeretnék írni, hogy nem kényszerből szeretném megtanulni, hanem azért, mert érdekel, tetszik maga a nyelv. Segítségeket előre is köszönöm!!

17/L (ha ez számít valamit)



2021. máj. 27. 01:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A nyelvtanra túl sok boldogítót nem tudok mondani, sok feladatot kell megoldani hozzá. a névelők szörnyűek, tudom, ha vizuális típus vagy (mint én), írj három színnel szótárat! meg mindent, ahol a szavakat gyakorlod (nálam kék-der, piros-die, zöld-das), én a szó színe miatt tudtam, melyik szó milyen nemű. meg vannak ilyen trükkök is, pl.: a -ion, -tion, -ung végződések kevés kivételtől eltekintve nőneműek.

van valami emlékkép a fejemben egy jó nyelvtani gyakorlóról, de nem vagyok biztos benne, hogy az francia vagy német. ha eszembe jut, visszajövök.

2021. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsod, hasznos!
2021. máj. 27. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az első válaszoló módszere mellett azt csináltam, hogy minden szónál rászántam azt a 10mp-t és konkrétan elképzeltem a die Tür-nél egy piros ajtót, amit csakis a lányok használhatnak (mert die-lány, der-fiú, das-semleges, ezt nálam mindkét nem használhatta). Utána mikor felidéztem a szót, nekem megjelent az, hogy az ajtót csak a lányok használhatják, a fiúk az ablakon (das Fenster) át közlekedhetnek, de a lányok kitudják zárni őket ha akarják, mert ők is használhatják (a das miatt) az ablakot.


Lehet buta taktika a der/dia/das-ra de nekem bejött.

2021. máj. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

11:28


Ez is de jó ötlet, köszönöm szépen!

2021. máj. 28. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!