Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csináljak nyelvvizsgát vagy sem?

Csináljak nyelvvizsgát vagy sem?

Figyelt kérdés
Anglisztika szakos vagyok, de nincsen nyelvvizsgám és ez valahol zavar. A diplomám elviekben majd egy felsőfokúval lesz egyenértékű, de azért ez kicsit más. Szóval gondolkozom rajta, hogy csináljak-e nyelvvizsgát vagy sem és azért nem 2 forint ha esetleg nem sikerül, ezért nem tudtam még eldönteni.
2021. máj. 28. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Én nem csinálnék
2021. máj. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Van 2 anglisztikás ismerősöm, ők nem csináltatnak, mert mint te is írtad, hogy ez a diploma felér egy felsőfokú nyelvvizsgával.

De, ha bizonytalan vagy a felsőfokú nyelvvizsgával és mindenképpen le szeretnéd tenni, akkor a középfokút tudom tanácsolni. De, szerintem, mivel az anglisztikások egész jól beszélnek angolul, szinte majdnem anyanyelvi szinten (jó barátaimból kiindulva), így nincs mitől tartanod.

2021. máj. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj, a diploma adja.
2021. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hányadéves vagy?
2021. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj meg néhány mintafeladatsort, azonnal látni fogod, hogy kirázod a kisujjadból. (Vagy ha mégsem, akkor az egy visszajelzés, hogy valami nem oké - bár akkor nem tudom, magát a szakot hogy bírod.)
2021. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%
Az anglisztikához emelt angol kell, az nem lett 60%-os legalább?
2021. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt angol érettségi csak B2 (középfok) szintű.
2021. máj. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de lehet, hogy az sincs a kérdezőnek.
2021. máj. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Van emelt szintű érettségim és azzal egy középfokú nyelvvizsgám, de azzal ugyanaz a bajom mint a diplomával is, hogy nem nyelvvizsga csak egy azzal egyenértékű papír. Zavar, hogy még sosem voltam rendes nyelvvizsgán, mert azért szerintem az más mint egy érettségi vagy egy egyetemi szakot elvégezni. Jövőre fogok végezni az egyetemen (idén végeztem volna, de passziválnom kellett magánéleti okok miatt és így jött ki), de a tárgyaim nagy része igazából már megvan, az alapvizsgám (amire azt mondják, hogy C1-C2, de szerintem sokkal könnyebb volt) is elsőre sikerült. Igazából nem éreztem semmiféle nyelvi problémát a tanulmányaim során, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy anyanyelvi szintű lenne a nyelvtudásom, mert igazából nem nagyon használom a nyelvet és az egyetemen is inkább csak olvasás és írás kapcsán. Amúgy felsőfokú nyelvvizsgát tennék, ha tennék.
2021. máj. 28. 23:18
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Az alapvizsga nem C szintű! Anyanyelvi szinten anglisztikán még senkki sem tanulta meg a nyelvet, szak nem erről szól/tapasztalat/. Én nem tennék külön nyelvvizsgát,felesleges ezen rugózni.Nagyobb probléma lesz itt a végzés után elhelyezkedni.
2021. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!