Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL B2 német nyelvvizsga...

ECL B2 német nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés

mik a tapasztalatok?

hasznos tanacsok?

velemenyek?


barmi egyeb ami ennel a tipusu nyelvvizsganal fontos lehet, mire figyeljek?



2021. máj. 30. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Fhu hát én 3 évvel ezelőtt csináltam meg, szóval a feladatípusokra már nem emlékszem teljesen.

Azt tudom, hogy nagyon sok emelt érettségit oldottam meg a nyelvvizsga előtt és az hasznos volt számomra. Jártam tanárhoz is, vele inkább csak nyelvtanoztunk, arra elég rendesen felkészültem.

Igazából szerintem amivel viszonylag könnyen sok pontot lehet szerezni, az a levél. Gyakorold minél többet és egy idő után olyan gyakorlatod lesz benne, hogy a vizsgán simán megírod. A hasznos kifejezések is berögzülnek. Viszont a formátumra nagyon figyelj oda és arra is hogy hivatalos vagy baráti levélről van szó.

A szobeli témák nagyon szépen fent vannak a honlapon, én azok a pontok szerint dolgoztam ki minden tételt kb 1, 1.5 oldalra. Szerintem ha azt jól megírod és megtanulod, akkor a szóbeli könnyű lesz. Nekem az a része sikerült a legjobban, ha jól emlékszem. Számomra meglepően könnyű volt az a rész.

Sok sikert!

2021. jún. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom ! :)))
2021. jún. 4. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 14 évesen csináltam anno. Ami számomra nehéz volt, az a szóbeli, mivel egy csomó olyan tétel volt, amihez még magyarul sem tudtam volna hozzászólni, nemhogy németül. Egyébként vizsgabiztostól függ, nekem például két szót is súgtak (felfröccsen, tócsa), amiket amúgy azóta sem tudok.

Az elején azt hittem, a levél fog menni a legjobban, mégis arra kaptam a legkevesebb százalékot.

2021. jún. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!