Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi milyen...

Emelt szintű érettségi milyen szintű nyelvtudásnak felel meg?

Figyelt kérdés
Még 16 éves koromban megcsináltam a b2 nyelvizsgát, de emelt szintű érettségit tettem le angolból, amit kissé elrontottam, mert nem tanultam rá, de ettől függetlenül ötös lett, csak 75 százalékkel. Ez még b2 szint, vagy már inkább c1?

2021. jún. 6. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

az emelt szintű nyelvi erettsegik B2-es szintűek.

a közép pedig b1

2021. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi különbözteti meg a kettőt egymástól? Mert már 23 vagyok, azon gondolkozom, leteszek egy c1-szintű nyelvvizsgát. Azóta is sokat használom, nem hiszem, hogy felejtettem volna. Sőt, inkább csak épült.
2021. jún. 6. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Igen, az emelt az szerintem is B2 szint kb. Viszont nekem is van B2-es nyelvvizsgám, és szerintem a nyelvvizsga nehezebb volt, mint az emelt érettségi. De amúgy C1-et én is tervezek majd. Amúgy meg nyilván a nehézségi szint a különbség az emelt meg a közép érettségi között. A közép könnyebb, de akkor pl. a leveleknél is rövidebbet kell írni, mint az emeltnél... Amúgy szerintem nézz fel pl. a Languagecert, ECL oldalára, ott vannak C1-es mintafeladatok, szerintem ott tesztelheted a tudásodat.
2021. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Az emelt érettségi kicsit nehezebb, mint a B2. Ez abból is látszik, hogy már 45%-nál megkapod a nyelvvizsgát. Ha írsz egy 95% feletti emeltet, a C1 onnan már nem túl nagy ugrás (de tanulni persze attól még nem árt).
2021. jún. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Én is az emelt érettségit a b2 nyelvvizsga felé tenném, lehet lepontozni. (kb mintha b2+ lenne, de nem c1)


4# 45%-nál +50 pontot kapsz mint minden érettségin.

60%-tól adják meg a b2 nyelvvizsgának megfelelő igazolást.

(Én speciel megszüntetném a nyelvvizsgákat c1 alatt, alap pedig érettségi lenne)


Valahol van a neten egy jó leírás, sajnos most nem találtam meg.

C1 inkább a szavakra megy rá pl tudományos kifejezések/cikkek értése stb feladatilag kb ugyan az mind csak nehezebb/hosszabb.


Esetleg keress pár c1 feladat típust és próbáld megcsinálni

2021. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Közelebe sincs az emelet erettsegi 100 csinalom meg viszont B2 csak 80-85

Tul gondoljak paran at erettsegit

2021. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Közelèbe sincs az emelt èrettsegi.100 % ra megcsinalom viszont B2-t csak 80-85%


Túl gondoljak pàran az èrettsègit

2021. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!