Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljam hobbiból:...

Melyiket tanuljam hobbiból: francia vagy olasz?

Figyelt kérdés

Mind a két nyelv tetszik, meg igazából még rengeteg másik nyelv is. A norvég a kedvencem, de azt most szüneteltetni szeretném, mert az olyan kevesek által beszélt nyelv, hogy nehezen találok forrásokat, ahol anyanyelvi embereket is hallgathatnék olyan témákban, amik engem is érdekelnek.

Mivel németből már van alapom, ezért erről a nyelvről szeretném tanulni az új nyelvemet, így egyszerre két nyelvből is erősödnék. Na, de melyik nyelv menjen a németem mellé?

Illetve ha ez számít valamit, angolul is nagyon jól beszélek.



2021. jún. 7. 16:33
A kérdező szavazást indított:
francia
olasz
egyéb; megírom lent
21 szavazat
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és 16/L :D
2021. jún. 7. 16:34
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Spanyol.
2021. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Én az olaszt ajánlom autodidakta tanulásra. Franciát szerintem csak akkor válaszd, ha tényleg ez a mazoista fétised :D
2021. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazából már mind a három nyelvbe (francia, olasz, spanyol) belekezdtem az utóbbi 6 évben, mindig ahhoz, amihez kedvem volt. De sosem tudtam eldönteni, hogy melyiket szeretném igazán tanulni. A spanyol kissé antipatikus számomra, nem tudom megfogalmazni, miért. A fanciának meg a kiejtésétől félek, pedig a német után nem kéne annyira félnem tőle. Az olasz meg olyan uncsi, túl egyszerű és egyételmű a kiejtése. Tudom, tudom, lehet mondani, hogy nekem semmi sem jó, de tényleg nem tudok dönteni.

Tudnátok érveket mondani a nyelvek mellett, és nem olyat, hogy ezt ennyien beszélik meg ez ezért hasznos, hanem akár az ország kultúrájáról röviden, amiért szimpatikus lehet nekem a nyelv meg az ezt a nyelvet beszélő emberek stb.

2021. jún. 7. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a franciát meg az olaszt nézzük, a francia olyan szempontból előnyös, hogy több helyen is beszélik Franciaországon kívül, pl Kanadában is. Tehát jobban tudnád hasznosítani, nagyobb az esélye, hogy a francia nyelvvel találod szembe magad, mint az olasszal.

Viszont szerintem baromi nehéz a kiejtése, össze sem hasonlítható a némettel, tehát tényleg nagy önszorgalom kéne hozzá, ha tanárhoz nem akarsz menni.

Az olasz ilyen szempontból valóban egy egyszerű nyelv, nem egy nagy was ist das, a nyelvi szerkezete sem bonyolult. Jó alapot adhat a spanyolhoz, ha később mégis meg akarnád tanulni.

Spanyolt is több országban beszélik, könnyebb nyelv is, szóval ez lenne a legelőnyösebb.

Az országok kultúrájáról meg olvasgass neten, a franciák bunkók, az olaszok chillesek, boldogak, spanyolban meg még nem jártam, de gondolom hasonló, mint az olasz.

2021. jún. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A franciák tényleg bunkók? xD Pedig azt hallani, hogy ők mennyire romantikusak, és mégis bunkók?
2021. jún. 7. 17:14
 7/13 A kérdező kommentje:
#3 Hát, igazából lehet, hogy végül a franciát fogom választani :D Szeretem a nyelvi kihívásokat. Nyáron meg végülis tökre rá fogok érni, mert semmi dolgom nem lesz, kivéve ha találok a környéken valami diákmelót.
2021. jún. 7. 17:32
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Hát ja, én úgy tapasztaltam, meg hallottam mástól is, hogy bunkók. De lehet csak Párizsban azok. Párizs amúgy iszonyat mocskos, Budapest pl ezerszer szebb város. Francia vidéken nem voltam, de az elvileg szép meg ott kedvesebbek is, fogalmam sincs, talán majd valaki ír ide, aki járt ott.

Ez a romantikus dolog, meg hogy Párizs a romantika városa egy hatalamas sztereotípia. Persze egyszer érdemes elmenni oda is, mert hát mégiscsak Párizs, meg vannak nagyon jó helyek, de maga a város nagyon kiábrándító.

2021. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy dolgot tudok a franciákról, hogy ha kérdezel nagyon szívesen válaszolnak, de csak franciául. Tudnak angolul perfektül, de akkor is franciául válaszolnak, ha angolul kérdezel :) Nem tudom, hogy mások ezt írták-e le mint bunkóság, de nálam beleférne abba a kategóriába :D Nyilván azért nem kérdezel franciául mert nem tudsz, de lesz@rják
2021. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint olyanok, mint az oroszok. Azok is csak oroszul válaszolnak, aztán kiderül, hogy minden értenek, amit mondasz nekik angolul. xD
2021. jún. 7. 18:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!