Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol mellett mely nyelvek...

Molnarmarcell21 kérdése:

Az angol mellett mely nyelvek oktatását támogatnád a legjobban?

Figyelt kérdés

*A másik nagyhatalom nyelvét, ami a mienktől eltérő kultúrája, betűkészlete miatt is tágítaná a tudatunkat - kínai

*Az Európában legfontosabb nyelvét - német

*Az iskolához legközelebb eső szomszéd nyelvét - szlovák, ukrán, román, szerb, horvát, szlovén

*a legnagyobb hazai kisebbsége nyelvét - valamely cigány nyelv


2021. jún. 9. 08:49
A kérdező szavazást indított:
kínai
német
szomszéd nyelv
cigány
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
A többinek nem látom értelmét.
2021. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Az angolt se képesek megtanulni százezrek egy középfokú szinten 10-12 év alatt :DDD Biztos a kínai lenne a másik, amit be kéne vezetni? :D
2021. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Mielőtt második nyelv tanításába fognánk, vagy ilyenen elgondolkodnánk, azt kellene először itthon elérni, hogy mindenki tanuljon meg jól angolul. Az általános- és középiskolákban az angol oktatás óraszámát és színvonalát kellene drasztikusan megemelni, továbbá beszédcentrikusabbá tenni, hogy ne legyen olyan középiskolát végzett ember, akivel angolul alapvető témákról nem lehet elbeszélgetni. (Ezt például Hollandiában már rég megvalósították.) Az angol a világ és Európa messze legfontosabb közös nyelve is. Második nyelv tanulását csak olyan tanulóknak nyújtanám, akiknek annyira kiváló a nyelvérzékük, hogy az angol nyelv tanulását ez nem hátráltatja.
2021. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Középiskolában a diákok már most is tanulnak egy 2. nyelvet. Általában németet vagy franciát.
2021. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem teljesen felesleges két nyelvet tanítani – a 2. nyelv heti órái helyett is angolt kéne oktatni. Mert a heti 2-3 angol és 2-3 német/francia órával nehéz bármelyikből középfokig eljutni, de heti 4-6 angollal erre már reális esély lenne.

A közoktatásnak szerintem az volna a feladata, hogy elsősorban a későbbi munkavégzés során hasznosítható nyelvtudást nyújtson. Ennek ma leginkább az angol felel meg. Aki más nyelvet tanulna, megtehetné iskolán kívül vagy iskolai szakkör keretein belül, de mindenképpen az órarenden kívül.

2021. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
teljesen mindegy, a magyarok a génjeikben hordozzák a nyelvtanulás-allergiát... teljesen mindegy hogy orosz vagy angol, mindenki csak sír, hogy jaaaaj, "ránk van kényszerítve", akkor csakazértse csinálom.
2021. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Egyiket se. Írom ezt úgy, hogyha lenne rá pénz, akkor franciát, kínait és japánt is tanulnék, mert érdekelnek ezek a nyelvek. Iskolai szinten ez nagy rakás fo* lenne. Az angoltanárok se tudnak megfelelően tanítani, de tudni angolul, azt kell majd, és a tanórán el is várják. Jelenleg angolból magántanárom van. A legelső angoltanárom unalomig tanította nekünk a szavakat, de azt, hogy hogyan kell mondatot alkotni, hogyan tudnék megszólalni angolul, na arra nem tudott 8 év alatt megtanítani. Erre a nyelvre még jönne rá egy másik nyelv, amellett, hogy megbuknék, nem lenne annyi pénzünk, hogy újabb magántanárt fizessünk. Ha megtanulok angolul, fogok én még nyelvet tanulni, de csak magántanárral. A magántanár nem figyel további 20 gyerekre, csak velem foglalkozik, nem követ tanmenetet, nem siettet, és ha kell, akkor tízszer is elmagyaráz valamit. Elhiszem, hogy valamelyik iskolában ez működik, hogy nincs gond a tanárokkal, és valamennyi iskolában (ha ezt bevezetnék, amit a kérdésedben írsz) működne is, de nem mindegyikben... ha nem a legtöbben.


Sokaknak vannak nehézségei a nyelvekkel, angolból legalább van akinek otthon tudnak segíteni, ha nincs magántanárra keret. Ugyanez a többi nyelvvel már nem feltétlen igaz, hogy anya vagy apa szuperül tud kínaiul, németül, stb.


A lehetőség viszont jó lenne, ha minden iskolában ingyen adott lenne, hogy aki szeretne, az tanulhat pl: testnevelés óra helyett, vagy aminél bűn a hiányzás. A tanár pocsék fizuért nem maradna tovább az iskolában, így csak kiváltani lehetne egy órával, aztán, ha jól megy... akkor nem tudom, de még így lenne szerintem a legjobban megoldható.

2021. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Az angolt kéne először, aztán ha az megy, jöhet a német meg az orosz
2021. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően az lenne a legjobb és én azt támogatnám, hogy minél több ember számára legyen hozzáférhető a minőségi, hiteles nyelvoktatás és mindenki szabadon választhasson a saját igényeinek, preferenciáinak, érdeklődési körének, szükségleteinek, céljainak megfelelően. Én nem hiszem, hogy bármely nyelv kötelezővé tételével vagy előtérbe helyezésével, bármi pozitív eredményt is elérhetnénk. Gondoljunk vissza az oroszra, az sem sült el valami jól (bár nyilván tudom, ott azért más tényezők is szerepet játszottak ebben). Például az én középiskolámban is kötelező volt az angol mindenkinek, mellett pedig második nyelvként lehetett választani németet vagy olaszt. Na most én is ott kezdtem angol tanulni (előtte németet tanultam) és én megszerettem, szívesen tanultam, tetszett, holott előtte eszembe nem jutott volna angol tanulni. Viszont rengeteg olyan osztály- vagy csoporttársam volt, akik egyszerűen utálták az angolt, egyáltalán nem érdekelte őket, szívesebben tanultak volna valamilyen más nyelvet vagy szimplán csak egy nyelvet nagyobb óraszámban, de erre nem volt lehetőségük. Én a némettel jártam úgy, hogy általánosban szerettem, jól ment stb., majd gimnáziumban pocsék tanárunk volt, semmit nem csináltunk és egyszerűen meguntam, nem szerettem, nem volt hozzá motivációm. Mindenki átvergődte magát az órákon, leérettségizett, mert kötelező volt, de kérdem én: minek, megérte? Aki nem szerette, aki csak szenvedésnek élte meg stb. az órákon kívül sem foglalkozott a nyelvtanulással és inkább csak teljesen elment a kedve tőle, akár még a jövőre nézve is. Szóval a nyelvet nem tanultuk meg, nem is szerettük meg, nem is éreztük hasznát stb., teljesen felesleges volt. Így igazából szerintem tényleg annak lenne a legtöbb értelme, ha az ember nem kényszerből tanulna nyelvet, mert kötelező, mert muszáj, mert a rendszer rákényszerít, hanem mert van hozzá motivációja, érdekli, szereti, élvezi, tudja használni, hasznosíthatónak tartja, van benne sikerélménye. Szerintem ezen kellene elsősorban dolgozni és nem azon, hogy most hány nyelvet kellene tanítani az iskolákban, melyiket kellene előtérbe helyezni stb., mert még egyáltalán nem tartunk ott, hogy egyáltalán csak egy nyelv esetében is általános sikerekről beszélhessünk.
2021. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

9: Ilyen alapon mondhatnánk azt is, hogy ne legyen kötelező pl. a matek vagy az irodalom, mert azokat is sokan nem kedvelik…

Az érettségi feltételez egy bizonyos matematikai és irodalmi tudásszintet, és senkit nem érdekel, hogy a diákok kedvelik-e a matekot/irodalmat vagy sem. Az érettségihez az elvárt szintet el kell érni, punktum. És ez jól is van így.

Ugyanígy egy random idegennyelv helyett az angol is lehetne egy kötelezően elvárt tudás érettségin – akár tetszik a diáknak az angol, akár nem.

Amikor a diáknak (vagy a szüleinek) döntenie kell, milyen nyelvet tanuljon, még nem biztos, hogy tudja, mi lesz a foglalkozása, és hogy ahhoz milyen idegennyelv passzolna. De mivel az angol a domináns idegennyelv, azt fogja a legnagyobb eséllyel kamatoztatni tudni, és minden más tanulásával vélhetően csak hátrányt szenvedne, hiszen a későbbiekben kéne angolul is megtanulnia.

De abban egyetértek, hogy a tanítási módszertanon volna mit javítani, hogy ne érezze a diák kényszernek a nyelvtanulást.

2021. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!