Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire támogatnátok a...

Mennyire támogatnátok a lányotokat, ha az egyeteme mellett mást is szeretne tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg levelezőn tanulok a Corvinuson. Azért váltottam levelezőre, mert a barátom miatt Szegedre költöztem (ő itt tanul). De így elég unalmasak a napjaim, nem sok embert ismerek még itt. Akiket meg igen, azok egyetemre járnak, suliban vannak.

Ma is pl. reggel 9-től délután 4-ig egyedül vagyok...

Ezért arra gondoltam, hogy jövőre jelenkeznék az SZTE-re, romanisztika szakra. Tanultam franciát, gimnazistaként le is nyelvvizsgáztam belőle. De két éve egy szót sem beszéltem, szóval ha emelt érettségit szeretnék belőle, jó lenne újra különtanárhoz járnom, meg ha nem felejtettem sokat, jól is haladunk, májusban megpróbálnám a felsőfokút.


De félek, hogy a szüleim nem támogatnának. Mert már annak sem örültek, hogy összeköltözünk a barátommal, mert "biztos elvonja majd a figyelmemet a tanulásról". De a szak, amin vagyok jelenleg, nem igényel annyira sok tanulást, hogy másra ne legyen időm mellette. És úgy érzem, hogy képes lennék elvégezni egy másik szakot is, plusz le is foglalnám magam valami normális dologgal.


2017. szept. 21. 13:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
67%
Ha unatkozol és levelezôn tanulsz miért nem mész el inkább dolgozni? Ez meg sem fordult a fejedben?
2017. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
26%

Ebben az esetben, ha ennyi szabadidöd van, akkor inkább keress munkát, amiböl a megélhetésedet finanszírozod, akkor a szüleidnek is kevesebb terhet jelentenél és értelmesebb lenne, mint romanisztikát tanulni.

A szüleid helyében biztos nem támogatnálak abban, hogy egy használhatatlan szakba öld az idödet meg a pénzemet, ahelyett, hogy dolgoznál.

2017. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatnám, de azért felhívnám a figyelmét arra, hogy vizsgaidőszak mind a két helyen egyszerre van és húzós lenne egyszerre két helyre koncentrálni. Ráadásul romanisztikán nemcsak nyelvtanulás van, hanem irodalom, latin, plusz a kötelező bölcsész sallangok. És az államilag támogatott féléveid is duplán fogynának.
2017. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
14%
De amúgy igen, a legkézenfekvőbb a munka lenne.
2017. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
12%

most ők fizetik az ablit, kaját stb?

ha igen, akkor ideje lenne dolgoznod!

ha párod tart el, akkor vele beszéld meg

2017. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

Nem jelentek nekik terhet. :)

Ők mondták, hogy nem akarják, hogy diploma, képzettség nélkül dolgozzak valahol, aminek semmi haszna nem lenne. Mert egy érettségivel nem igazán kapkodnak értem a munkáltatók, annak meg nem látom értelmét, hogy elmenjek felszolgálónak napi 10-12 órába.

Persze, jó a diákmunka annak, aki rá van szorulva, de ezeken a helyeken leginkább a fiatalok kihasználása megy (többen mondták ezt).

Meg pl. van, hogy szerdán hazamegyek anyáékhoz, ott vagyok vasárnapig, vagy elutazunk valamerre, stb. Nem hiszem, hogy ezt annyira tolerálnák bármilyen munkahelyen. :)


De a lényeg, hogy a szüleim mondták, hogy nem akarják, hogy dolgozzak.

2017. szept. 21. 13:34
 7/48 A kérdező kommentje:

A pesti lakásom ki van adva, az itteni életemet leginkább abból finanszírozom. Néha van, hogy mondjuk apa mondja, hogy teletankolta az autómat, vagy anyával elmegyünk vásárolgatni és ő fizeti az én dolgaimat is, vagy ha elutazom, adnak költőpénzt, stb.


Jelenleg önköltséges képzésen vagyok, szóval az állami féléveimet még nem használtam.

2017. szept. 21. 13:37
 8/48 anonim ***** válasza:
41%
szóval egy gyenge szakon is fizetős vagy...
2017. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Hát ha te összeszedsz 466 pontot, le a kalappal előtted!

Nekem sajnos 'csak' 458-at sikerült.

2017. szept. 21. 13:40
 10/48 anonim ***** válasza:
22%
Inkább dolgozni mennél, ha már olyan piszok sok szabadidőd van, én EBBEN támogatnálak, nem abban, hogy KÉT szakot fizessek neked... mivan?!
2017. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!