Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvű önéletrajzba a...

Angol nyelvű önéletrajzba a gimnáziumi érettségi bizonyítvány jó így?

Figyelt kérdés

graduation certificate


Többféle verziót találtam, van olyan is, hogy secondary grammar school maturity certificate, illetve grammar school maturity certificate stb.

Ahány oldal annyi féle fordítás, de nekem valamiért a graduation certificate tűnik szimpatikusnak. Ezzel nem lövök mellé?


2021. jún. 11. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A graduation certificate nem egyértelmű. A high school diploma lenne a legjobb rá.
2021. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt a fordítást sehol nem adta be, pedig többféle módon is kerestem. A graduation certificate egyáltalán nem jó?

Alatta a gimnáziumom elnevezése viszonr hibátlanul van, mert a hivatalos angol elnevezésével van megnevezve benne, onnan gondolom kiderül, hogy milyen érettségi, vagy írjam inkább át akkor?

2021. jún. 11. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:
A graduation certificate is jó lesz így, hogy egyértelművé teszed, hogy középsuliról volt szó és nem egyetemről. Ezeket a dolgokat mindig csak nagyjából lehet fordítani, mert minden országban kicsit más az iskolarendszer, ne aggódj miatta nagyon :) De nem is szokott muszáj lenni, hogy ennyire részletesen megnevezzen az ember minden megszerzett papírt, szóval én megfontolnám, hogy ezt a részt egyszerűen kihagyom.
2021. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

High school graduation certificate


Ezt minden iskola rendszerben megertik.

2021. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

High School Certificate (HSC)

Nem feltetlenul kell a “graduation” oda, mert ha nem vegezted el, nem lenne meg a “certificate”.

2021. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs, highER


Hivjak school leaving certificate-nek is.

Ahany orszag, annyi szokas.

2021. jún. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!