Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri románul tanulni?

Megéri románul tanulni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 14:39
 1/6 anonim válasza:
75%
Az attol fugg.Ha Romaniaban laksz, es ott is szeretnel maradni a kesobbiekben, akkor biztosan megeri.De segit, ha tudsz romanul esetleg az olasz, latin tanulasban is.De a roman amugy nem valami elterjedt nyelv, en azt mondanam, ha nincs konkret celod a romannal, jobban megeri peldaul a kinai nyelv tanulasa.Vegulis tobb, mint egy milliard kinai el a foldon, ezzel szemben a romanok eleg keveskek.:) Dete tudod, mennyire lehetne hasznat venni. :) En tanulok romanul, nem nehez, konnyeden elsajatithato, de csak itthon tudom haasznat venni.
2010. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy az első mondja. Ha szereted a román nyelvet, akkor csak megéri, ha jól érzed magad közben :)
2010. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem élek Romániábín és nem is tervezem hogy kiköltözöm csak azért kérdeztem,mert azt gondoltam hátha tolmácsolás vagy hasonló terülten keresett nyelv itt hazánkban:D
2010. aug. 25. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel rengeteg magyar-román kétnyelvű ember él itt is és ott is, ezért románul tanulni semmi értelme. Úgyis lesznek a környéken 100 ezren, akik jobban tudnak.
2010. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez igaz köszönöm a válaszokat:D
2010. aug. 26. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Kínaiakkal éppúgy találkozhatsz, mint románokkal, de a kínaiak még le is néznek, ha túl jól tudod a nyelvüket. Nagyon sokáig tart, mire használható kínai tudást szerzel.
2010. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!