Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul szeretnék cikkeket...

Angolul szeretnék cikkeket írni, de nem merek belevágni. Mivel fejleszthetném magam?

Figyelt kérdés
C1-es szinten vagyok angolból, olvasok, értek általános dolgokat, folyékonyan beszélek is. Szeretnék angolul írni, eleinte blogot, majd komolyabb cikkeket, esetleg novellákat. Nem megélhetésből, hanem mert erre vágyom. Hogyan érhetnék el egy olyan szintet angolból, hogy ez lehetséges legyen? Úgy érzem, hogy a felsőfoktól ez még nagyon messze van. Mi a megoldás? Olvasok könyveket, de nem érzem, hogy fejlődne ettől a fogalmazásom.

2021. jún. 12. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy "levelezőtársat". Vagy fórumozz. Vagy angolul írj naplót. Egyszóval gyakorolt az írást is, ne csak olvass.
2021. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Olvass többet! Illetve hallgass hangoskönyveket!
2021. jún. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vortrex ***** válasza:
100%

Például elkezdhetnél cikkeket írni angolul, attól idővel biztos jobban menne. Tudom, hogy ez egy -nesze semmi fogd meg jól- válasz, de most ez komolyan így működik.


Én azelőtt soha nem használtam az angolt, hiába volt nyelvvizsgám, a fogalmazás nagyon nehezemre esett, aztán egy olyan pozícióba kerültem, ahol napi szinten kellett angol email-ekre válaszolnom, amiket az első héten borzasztóan sokáig tartott megírni, aztán idővel berögzültek azok a formális szavak, szóösszetételek, mondatszerkezetek, amik alapján egy hónap múlva már bármilyen levélre tudtam csípőböl gondolkozás nélkül több sorban válaszolni, pedig nem szántam rá plussz időt otthon.

2021. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meglep, hogy valaki, aki C1-es szinten van, és folyékonyan beszél, ennyire tanácstalan legyen az íráshoz. Ne bonyolítsd túl. Ehhez tényleg csak az kell, hogy ülj le, és írj. Az elején nehezebb lesz, aztán belejössz.
2021. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4# csak azért, mert mindenki fél, hogy belekötnek

Én is azt javaslom amit a 4# mondott csak állj neki és írj ne törődj semmivel

2021. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez pontosan így van, darabokra szedik az emberek egymást a neten, és azt hiszem, ha őszinte vagyok, ez most sokkal inkább önbizalmi, mint nyelvi kérdés. De igyekszem meglépni.
2021. jún. 13. 11:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írj a fióknak amíg bele nem rázódsz, nem muszáj azonnal feltenned az internetre, amit írsz. A zenekar sem a közönség előtt gyakorol.
2021. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nicknéven írsz valamit, és félsz a reakcióktól? :D Én eddigi életemben egy kifogást láttam a nyelvhasználattal kapcsolatban, de az nyelvtanári blog volt, és annál már hadd ne legyen spelling hiba. Azt a kifogást is én írtam, amúgy. :D De ez a veszély távoli, mert általában nem olvasok blogokat, éktelen ostobaságnak tartom a blogokat. :D
2021. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
Nincs angol nyelvvizsgám, de azt hiszem ideje lesz a CV-men a C1 szintet cserélni C2-re, ha egy angol cikk megírása gond egy C1-nek
2021. jún. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Thunderfairy ***** válasza:
50%
Szerintem ha jól megy az Angol beszéd meg olvasás is akkor az írást kell gyakorolni angolul. Kezdetben csak magadnak a számítógépedre irodd egy mappába. Amikor meg már úgy érzed hogy minden oké akkor irsz netre cikkeket.
2021. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!