Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok olyan egyszerű angol...

Tudnátok olyan egyszerű angol nyelvű sorozatokat írni, amiket alap nyelvtudással is érthetek, és amikből fejleszthetem a szókincsemet?

Figyelt kérdés
Németet tanultam eddig, próbálkoztam az angollal is, de valahogy nem sikerült ráállnom a nyelvre, egyszerűen nem tudom megtanulni. Most abban bízom, hogy ha sok angol nyelvű filmet/sorozatot néznék, akkor ragadna rám valami. Tudtok tippet adni? Illetve szerintetek feliratosan, vagy full angolul érdemesebb nekiesni? Köszi
2017. szept. 8. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az How I met your mother-t néztem végig, amikor középfokra készültem. Igazából az benne a jó, hogy 20 percesek a részek, így pl. gyors kikapcsolódásként is belefér 1-1 rész, illetve nem is annyira megterhelő.

Szerintem mindenképp angol felirattal nézd először. Majd ha annak a 70-80%-át érted, akkor vedd le a feliratot. Eleinte visszaesésnek fogod érezni, de én speciel a fent említett sorozat utolsó pár részét már felirat nélkül néztem és értettem (ami egy nagyon jó érzés volt:D).

2017. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Angolul, magyar felirattal néztem végig a PLL-t és a Supernatural-t is. Egy idő után már nem is olvasom a szöveget, csak ha valami bonyolultabb a téma. Valamint én is angolul, felirat nélkül néztem/nézem a HIMYM-t és a Jóbarátokat is.
2017. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!