Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az "I wanna be" és az "I want...

Az "I wanna be" és az "I want to be" mit jelentenek? Ugyanazt vagy vannak árnyalatok? Olyan írjon légy szíves, aki tud angolul.

Figyelt kérdés
Köszi!

2021. jún. 16. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt jelenti.

Nyelvvizsgán nem írhatod le, hogy I wanna be, kivéve ha argó stílusú a szöveg.

2021. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt jelentik. Élő beszédben szinte csak a wanna hallható, írásban viszont a want to alakot illik használni (most nyilván nem a havernak küldött üzenetekre gondolok).
2021. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelentésük ugyanaz. Az első formát a köznyelvben alkalmazzák, a második a formálisabb, nyelvvizsgán és hivatalos ügyekben ezt használd inkább.

(Nekem a fejemben úgy raktározódott ez el, hogy a "wanna be" amikor tegezek és lazább a beszélgetés pl haverokkal. Ahol önözök/magázok vagy nem illik szlenget használni, akkor pedig "want to be".)

2021. jún. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ugyanaz a jelentésük. A „wanna” a „want to” szlengesített változata. Kb. Ugyanaz, mint a „vagyok” és a „vok” esete.
2021. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

#4

Azért nem. Szerintem a vok a magyarban elég parasztos, a wanna meg teljesen általános az angolban.

De amúgy igazad van.

2021. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!
2021. jún. 16. 14:35
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Vok nem parasztos, hanem szleng/rovidites, ugyanugy mint az angolban az I wanna be.
2021. jún. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

7: Hát nagyon nem. Én nemigen szoktam vokot hallani, max leírva látom.

Az "I wanna go" viszont gyakorlatilag az "I want to go" fonetikus átírása, hiszen a két magánhangzó közötti -nt- az (amerikai) angol kiejtésben gyakran elveszti a t hangot, így lehet pl. a center is kiejtve "cenner", vagy az internet "innernet" – a want to meg "wanna".

A wanna egyébként olyannyira precíz fonetikus átírás, hogy még azt is megmutatja, hogy a to végén bizony nem u-t ejtenek (legfeljebb magánhangzó előtt). Az "I want to go" tehát kiejtve legtöbbször pontosan úgy hangzik, mint az "I wanna go".

Ez a vok és a vagyok esetében egyáltalán nincs így.

2021. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%

"hallani, max leírva látom"

Amíg nem különbözteted meg az írást és a beszédet, addig te sem írsz jobbat...

2021. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat Igen, en is irasban gondoltam. Na mindegy, hadd eroskodjon.
2021. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!