Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges heti 4 óra tanuláss...

Lehetséges heti 4 óra tanulással ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 16 éves vagyok és augusztus közepén nyelvvizsgázok B2-es szinten angolból. Január óta különtanárhoz jártam, és a segítségével közel fél év alatt rengeteg új tudást szereztem, valamint hatalmasat fejlődtem. Az azelőtti B1-es írásbeli és kb. A2-es szóbeli szintem már elérte a középfokot, amiért úgy döntöttem, hogy augusztusban megcsinálom a vizsgát. Különböző okok miatt nem tudok többet tanárhoz járni, és ezért úgy gondoltam, hogy az utolsó két hónapban egyedül készülök fel. Gyakorlatilag a tudás már megvan, csupán csiszolgatni kell egy keveset főleg hallás utáni értés és hivatalos levélírás terén. Szerintetek lehetséges-e az, hogy kötetlenül, tehát amikor időm van rá tanulok, de úgy, hogy a heti 4 óra biztosan meglegyen? Ezzel sikerülhet a nyelvvizsga? A kitartással nincs baj, szeretek tanulni, csak kissé aggaszt, hogy hogyan fogok boldogulni a vizsgán.

2021. jún. 22. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, bár azt a heti 4 órát picit keveslem. Ha minden este tanulgatsz 1-2 órát, akkor minimum 7 órád összejön, de legalább 14, pluszban ha meg rászámolod azt a heti négyet, akkor kijösz 11 vagy 18 órára hetente.
2021. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Heti 4 óra az elég kevés, sok mindenre nem elég. Ha tudod, akkor inkább duplázd. Amúgy ha már most is jól állsz és már csak az átnézés, gyakorlás van hátra és van még erre 2 hónapod, az jónak tűnik és sikerülhet is.
2021. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Napi egy óra angolozás is rengeteget jelent. Főleg, ha olyan szinten vagy, mint írtad. Javaslom, hogy nyelvvizsga feladatokat csinálgass. Nézz filmet angolul stb. Legjobb ifjusági angol könyv olvasása még. Napi egy óra csodákra képes, napi 2 meg még többre. Hajrá! :)
2021. júl. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!