Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldön élő magyar nyelvtaná...

Külföldön élő magyar nyelvtanár jobb lehet online, mint otthon élő?

Figyelt kérdés
Egy németországban élő német nyelvtanár jobban taníthat, mint egy magyarországon élő német nyelvtanár? Mondjuk aki már 10 éve kint él kb. Egy B1 szinthez fejlődni vágyónak. Tudom, ez sokmindentől függ, mit tanult még hozzá a nyelvtanár, meg a módszerei stb., de most ha csak ezt a szempontot nézzük. Feltételezvén, hogy hasonlóak kb.

2021. jún. 22. 18:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha anyanyelvi környezetben él, akkor garantáltan jobb, mint aki MO-on van.
2021. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mitől lenne az? Attól, hogy anyanyelvi környezetben van, még nem fejlődnek a tanítási képességei.

(Mondjuk lehet jobb, de nem azért, mert Németországban él.)

2021. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tanítási képessége, hanem a nyelvtudása lesz sokkal jobb! MO-on rengeteg nyelvtanár nem tudja rendesen azt a nyelvet, amit tanít.
2021. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy tanár munkája a tárgyi tudásából és a didaktikai/pedagógiai készségéből adódik össze. Ha valaki kint él anyanyelvi környezetben évek óta, akkor a nyelvtudása valószínűleg jobb (és naprakészebb pl. új kifejezések, ifjúsági nyelv és hasonlók vonatkozásában), egy olyen kollégájához képest, aki Magyarországon él. Ennek B1-es szinten a világon semmi jelentősége nincsen. A pedagógiai készsége pedig ettől nem lesz más.
2021. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A nyelvtanításnak csak egy része maga a nyelvtudás. Nem véletlenül külön szakma a nyelvtanár és pl. a fordító, de a felsőfokú nyelvvizsga sem ad automatikusan nyelvtanári végzettséget. Legalább ennyit a pedagógiai tudás is hozzátesz, amiben semmit nem segít ha valaki külföldön él.
2021. jún. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mindenki odáig van az anyanyelvi tanároktól, meg az anyaországból tanítóktól, de jó lenne rendelkezni annyi önkritikával, hogy belássuk, felsőfok alatt úgysem értenénk az anyanyelvi tanár valódi kiejtését. (nekem anyanyelvi francia tanárom van, de pont ugyanolyan kiejtéssel beszél velünk franciául, mint a magyar anyanyelvű franciatanár anyám, mert a saját, valódi kiejtését és tempóját úgyse bírjuk még lekövetni) B1es szinten meg tényleg csak a módszertan számít.
2021. jún. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Éppen ez a baj a magyarországi nyelvtanítással, hogy mindenki lebutított nyelvet akar tanulni - magyarországi kiejtéssel meg sebességgel! Aztán jön a meglepetés, hogy az adott nyelvet beszélö országokban még azt sem értik meg a maygarok, ha valaki rájuk köszön, nemhogy megérteni amit mondanak, vagy beszélni az odavalósiakkal.

EZÉRT kategóriákkal jobb a legtöbb nyugati ország nyelvtanítása, mert ott az eredeti kiejtést és sebességet tanítják, és ezért van, hogy egy frissen érettségizettnek semmi gondja az anyaországban elboldogulni!

2021. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek közel sincsen akkora jelentősége mint azt a legtöbb ember feltételezi. Én azt gondolom, hogy ennek csak akkor van tényleges haszna, ha az ember már rendelkezik egy alap nyelvtudással és azt szeretné fejleszteni, mert akkor egy anyanyelvi beszélőtől már valóban el tud lesni sok mindent, legyen az a kiejtés, szavak, szófordulatok stb. Viszont kezdőként és a B1 szint szerintem még kezdő szint, nem mondanám, hogy ez annyira lényeges lenne. Nem gondolom, hogy ne értené stb., nem erről van szó. Csak nem egy lényegi szempont, maximum a nyelvtanulónak nagyobb élmény és ez hozzáad a lelkesedéséhez, motivációjához.

Én kínaiul tanulok anyanyelvi tanárokkal, teljesen a nulláról kezdtem velük és én nem érzem úgy, hogy jobb, könnyebb vagy hatékonyabb lenne mint mondjuk a magyar nyelvtanáraim, akikkel más nyelveket tanultam. Persze, szépen beszélnek, jó a kiejtésük, a hangsúlyok stb., ez egy egyértelmű különbség, hiszen nekik ez az anyanyelvük. Viszont ez csak egy kis szeglete a dolognak, nem attól lesz valaki nyelvtanár, hogy beszél egy nyelvet. Én például a kínai tanáraimnál (akik amúgy nagyrészt tanárok voltak) is azt éreztem, hogy nekik csomó minden természetes és annyira ők sem feltétlenül értik, tudják mit miért hogyan használunk és így nem is tudták olyan jól elmagyarázni, szemléltetni. Most, ha belegondolsz, te meg tudnál tanítani egy külföldit magyarul? Ha magyar mint idegen nyelv tanár vagy, ezt tanultad éveken keresztül egy egyetemen, akkor valószínűleg igen. Viszont ehhez nem kell az, hogy te anyanyelvi beszélő legyél. Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ezt itthon nagyon túltolják és én nem igazán értek ezzel egyet.

2021. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Tehát túlnyomó részt azt mondjátok, mindegy, nem lesz hatékonyabb egy németorzágban élő német tanár.

Remélem nem hazai tanárok írtak. :D

2021. jún. 23. 20:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igen. Vagy olyanok, akiknek fogalma sincs a nyelvtanulásról!

Egy nyelvet megtanítani nem kell tanári képesség, elég, ha az adott nyelvet tudja aki tanít. Ha feltétlel lenne a tanári végzettség, a gyerekek 99%-a soha nem tanulná meg az anyanyelvét, aszülök többsége ugyanis nem nyelvtanár.

2021. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!