Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel hatékonya...

Hogyan készüljek fel hatékonyan dexam középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Októberben akarok menni nyelvvizsgázni angolból B2-es szinten, és nem igazán találok könyveket. Az angoltanárom az emúlt évek középszintű érettségi feladatait szokta kiküldeni felkészítésképp, de úgy tudom az érettségi középszinten B1 és nem B2. Esetleg tudnátok ajánlani könyveket? Nem csak feltétlen nyelvvizsgához, hanem mondjuk a nyelvtan és szókincs fejlesztésére.

Illetve megnéztem egy mintafeladatot a dexam weboldalán és a "rövid választ igénylő kérdések" feladatnál ugye egy hosszabb szöveg alapján kell max 5 szavas választ írni. A helyzet az, hogy a szöveget nem igazán értem. Valami ötlet, hogy hogyan tudnám ezt fejleszteni? Milyen angol oldalakon tudnék olyan szöveget olvasni, amelyek fejlesztik a szövegértésemet, de nincsenek tele szlenggel?

Illetve ti hogyan készültetek fel dexam nyelvvizsgára? Jelenleg minden tanácsnak, segítségnek nagyon örülnék. :)



2021. jún. 26. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Akkor gyakorolj emelt szintű érettségikkel. Az 60%-tól B2-es nyelvvizsgát ad.
2021. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi feladatok azok ingyenesek, és jók is. Ezeket lehet szótárazni is. Ugye a szótárnál fontos, hogy ismerd a szótárat is, és ne legyen idegen számodra. Én ezt hazsnáltam:

Oxford Advanced Learner's Dictionary

Illetve ezt:

Oxford angol-magyar szótár nyelvtanulóknak

(használtan vettem a másodikat,az elsőt pedig könyvtárból tartósan kölcsönöztem)

Minden vizsgaalkalom előtt szoktak indítani felkészítő tanfolyamot. Szerintem érdemes lenne jelentkezned rá, most tavasszal volt online is (én is voltam rajta).


Ha van még kis pénzed, akkor még ez segíthet:

[link]

[link]

Én ezekkel gyakoroltam még (az ingyenes részük is nagyon hasznos).

Ezen tudsz felkészülni a hallott szövegre (ingyenes):

[link]

2021. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először a középszintű érettségi feladatokat csináltam meg. Amikor azokból kezdtem elérni a 90% fölötti eredményeket, átálltam az emelt érettségik gyakorlására.

Úgy tudom, hogy a dexamnak is vannak gyakorló könyvei, azokat érdemes ilyenkor megvenni, de lehet neten is találsz elérhetőt.

Szókincsfejlesztésre vannak kifejezetten idegen nyelvű rövidített könyvek. Vagy választhatsz olyat, ami érdekel is, de nem olyan nehéz a nyelvezete. Én nyelvvizsga előtt A kis herceget és Micimackót olvastam, mivel magyarul is olvastam már és ismertem a történetet, így még könnyebb volt az idegen szavakat kilogikázni.

2021. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Azért adta a tanárod az érettségi feladatsorokat, mert a feladattípusok kb. egyeznek. Szóval az jó irány. A középszintű érettségit B1-nek mondják, de fölöttte van. Megcsinálsz 10-15 komplett feladatsort, kiírod az ismeretlen szavakat, megcsinálod a listeningeket, esetleg megnézed angolul angol felirattal a kedvenc filmjeidet és rendben is vagy. A Dexam honlapján vannak mintalevelek az érdeklődő-, panasz-, stb. levelekre. Egy normális iskolában elért 4-es eredménnyel simán mehetsz Dexam-re.
2021. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!